GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 2:4

wtorek, 10 grudnia 2013 20:43
autor: Magda Wolschon

Na dwunastu meczach zakończyła się zwycięska passa hokeistów GKS Tychy, którzy przegrali dzisiaj przed własną publicznością z Aksam Unią Oświęcim 2:4 (0:2, 1:2, 1:0). Bramki dla GKS zdobywali Jarosław Rzeszutko i Michał Woźnica.

Niepokonani od dwunastu kolejek PHL tyszanie we wtorkowy wieczór podejmowali na własnym lodzie Aksam Unię Oświęcim. Już od początku spotkanie nie układało się po myśli lidera tabeli. Zaledwie dwóch minut potrzebowali zawodnicy z Oświęcimia, aby otworzyć wynik meczu. Damian Piotrowicz podał do niepilnowanego Kamila Kalinowskiego, który bez problemu pokonał tyskiego bramkarza. Niespełna dwie minuty później Stefan Zigardy ponownie musiał wyciągać gumę ze swojej sieci. Tym razem Ladislav Gábriš objechał bramkę, strzelił tuż obok słupka i Unia prowadziła już 2:0. Gospodarze mocno poddenerwowani starali się odrobić straty jednak Oświęcim cofnął się do obrony i cierpliwie czekał na swoje kontry, co znacznie utrudniało sytuację miejscowych.

Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli w liczebnym osłabieniu, bowiem na ławce kar przebywał Miroslav Durak. Na sekundę przed końcem kary tyskiego obrońcy na trybunach zrobiło się gorąco za sprawą gola Pavla Mojzisa, który niestety nie został uznany, bowiem sędzia dopatrzył się spalonego na linii niebieskiej. W 23. minucie spotkania miejscowi stanęli przed kolejną szansą na strzelenie kontaktowego gola, ponieważ na ławkę kar powędrował Kamil Kalinowski. Niestety to goście zdobyli kolejną bramkę. Walczący o krążek Piotrowicz i Mojzis przewrócili tyskiego bramkarza, a młody napastnik Unii pewnie ulokował krążek w pustej bramce. GKS ruszył do ataku. Ciągłe ostrzeliwanie bramki Fikrta w końcu przyniosło rezultat i Jarosław Rzeszutko pięknym strzałem pod poprzeczkę z okolic bulika zdobył pierwszą bramkę dla tyszan. Szczęście gospodarzy nie trwało zbyt długo, bowiem zaledwie sekundę przed końcem drugiej odsłony Roman Tvrdoň wpisał się na listę strzelców i podopieczni trenera Sejby przegrywali już 4:1.

Trzecia tercja nie przyniosła zbyt wielu emocji. Tyszanie wciąż nieskutecznie próbowali pokonać świetnie dysponowanego bramkarza gości, który wyłapywał kolejne strzały Vitka, Łopuskiego i Woźnicy. Momentami miejscowi mieli problem z wyjechaniem z własnej tercji obronnej, co nie wróżyło najlepiej. Unia spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i unikała niepotrzebnych błędów. Rozmiary porażki GKS zmniejszył Michał Woźnica, który wykazał się największym refleksem w zamieszaniu pod bramką Michała Fikrta.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
0:1 Kamil Kalinowski - Damian Piotrowicz - Bartosz Ciura (02:06)
0:2 Ladislav Gabric - Roman Tvrdon (03:50)
0:3 Damian Piotrowicz (23:49) 4/5
1:3 Jarosław Rzeszutko - Kacper Guzik - Miroslav Durak (29:36)
1:4 Roman Tvrdon - Peter Barinka - Ivan Dornic (39:59) 5/4
2:4 Michał Woźnica - Ladislav Havlik - Łukasz Sokół  (56:45) 5/4

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Michał Kotlorz, Maciej Sulka; Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz, Josef Vitek – Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Jan Steber – Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki – Artur Gwiżdż, Miroslav Durak; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński.