position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Tyscy hokeiści odwiedzili Zespół Szkół nr 1

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 22 listopada 2013 13:16
autor: Michał Rus
Fot. M. Rus

Wczoraj przedstawiciele hokejowej drużyny GKS Tychy wzięli udział w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Tychach.

Na pytania uczniów opowiadali Adrian Parzyszek, Josef Vitek, Maciej Sulka oraz Radosław Galant. - Pochodzę z Nowego Targu, a tym wszyscy grają w hokeja. Pierwsze kroki na lodzie postawiłem w wieku 6 lat. Pamiętam, że rodzice pożyczyli cały sprzęt od sąsiada. Emocje były ogromne - mówił o swoich początkach Maciej Sulka, który za najgorszą rzecz, która spotkała go na lodzie, uważa... wybite zęby.

- Najgorsze są porażki. Nikt nie lub przegrywać. Ja po każdym przegranym meczu rozmyślam, co jako zespół mogliśmy zrobić lepiej - tłumaczył czeski napastnik Josef Vitek, który w swoim rodzimym języku zaprosił uczniów na piątkowy "zapas" (czyli mecz) z Comarch Cracovią.

Zawodnicy opowiadali również o swoich chwilach zwątpienia. - Kiedy grałem jeszcze w I lidze, przez kilka spotkań nie potrafiłem zdobyć bramki. Byłem lekko podłamany, ale wierzyłem, że przełamię się na meczu drużyny juniorów. Niestety nie udało się, zagrałem chyba najsłabsze spotkanie w swoim życiu i chciałem skończyć z hokejem. Na szczęście brat z rodzicami wybili mi to z głowy - opowiadał Radosław Galant.

Hokeistów zapytano również m.in. o tradycje panujące w zespole. - Nigdy nie wpuszczamy osób postronnych do autokaru jadącego na mecz. Do naszej szatni nie powinny również wchodzić kobiety, ale teraz musimy robić jeden wyjątek. Obecnie prezesem klubu jest kobieta i siłą rzeczy drzwi szatni są zawsze otwarte dla pani prezes, która jednak zawsze uprzedza nas o swojej wizycie - śmiał się Adrian Parzyszek.

Na koniec spotkania jeden z kapitanów tyskiej drużyny przekazał uczniom zaproszenia na piątkowy mecz ligowy GKS Tychy z Comarch Cracovią.


Zobacz galerię zdjęć!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na Stadionie Zimowym
piątek, 20 lipca 2018


GKS Tychy TV

Jarosław Rzeszutko: Po każdej kontuzji wracam silniejszy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies