position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Tyscy hokeiści odwiedzili Zespół Szkół nr 1

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 22 listopada 2013 13:16
autor: Michał Rus
Fot. M. Rus

Wczoraj przedstawiciele hokejowej drużyny GKS Tychy wzięli udział w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Tychach.

Na pytania uczniów opowiadali Adrian Parzyszek, Josef Vitek, Maciej Sulka oraz Radosław Galant. - Pochodzę z Nowego Targu, a tym wszyscy grają w hokeja. Pierwsze kroki na lodzie postawiłem w wieku 6 lat. Pamiętam, że rodzice pożyczyli cały sprzęt od sąsiada. Emocje były ogromne - mówił o swoich początkach Maciej Sulka, który za najgorszą rzecz, która spotkała go na lodzie, uważa... wybite zęby.

- Najgorsze są porażki. Nikt nie lub przegrywać. Ja po każdym przegranym meczu rozmyślam, co jako zespół mogliśmy zrobić lepiej - tłumaczył czeski napastnik Josef Vitek, który w swoim rodzimym języku zaprosił uczniów na piątkowy "zapas" (czyli mecz) z Comarch Cracovią.

Zawodnicy opowiadali również o swoich chwilach zwątpienia. - Kiedy grałem jeszcze w I lidze, przez kilka spotkań nie potrafiłem zdobyć bramki. Byłem lekko podłamany, ale wierzyłem, że przełamię się na meczu drużyny juniorów. Niestety nie udało się, zagrałem chyba najsłabsze spotkanie w swoim życiu i chciałem skończyć z hokejem. Na szczęście brat z rodzicami wybili mi to z głowy - opowiadał Radosław Galant.

Hokeistów zapytano również m.in. o tradycje panujące w zespole. - Nigdy nie wpuszczamy osób postronnych do autokaru jadącego na mecz. Do naszej szatni nie powinny również wchodzić kobiety, ale teraz musimy robić jeden wyjątek. Obecnie prezesem klubu jest kobieta i siłą rzeczy drzwi szatni są zawsze otwarte dla pani prezes, która jednak zawsze uprzedza nas o swojej wizycie - śmiał się Adrian Parzyszek.

Na koniec spotkania jeden z kapitanów tyskiej drużyny przekazał uczniom zaproszenia na piątkowy mecz ligowy GKS Tychy z Comarch Cracovią.


Zobacz galerię zdjęć!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 48
2. Comarch Cracovia 42
3. JKH GKS Jastrzębie 39
4. Tauron KH GKS Katowice 38
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 31
6. MH Automatyka Gdańsk 30
7. PGE Orlik Opole 21
8. KS Unia Oświęcim 20
9. TMH Polonia Bytom 20
10. Anteo Naprzód Janów 11
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 19 listopada 2017


GKS Tychy TV

20. kolejka PHL: Skrót meczu GKS Tychy- Tauron KH GKS Katowice d.3:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies