position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Czwarty raz z rzędu?

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 27 grudnia 2009 00:00
Już we wtorek Finałowy Turniej Pucharu Polski zawita do Tychów po raz trzeci. O co walczyć jest, bo oprócz Pucharu dla zwycięzcy przeznaczona jest nagroda finansowa w postaci 50 000 złotych, ufundowana przez Prezydenta Miasta Andrzeja Dziubę.

 

Stoczniowiec Gdańsk - Naprzód Janów
Ślązacy zagwarantowali sobie udział w walce o medale rzutem na taśmę, dopiero w ostatniej kolejce pierwszego etapu rozstrzygając losy składu lepszej szóstki. Największym przegranym tej rywalizacji był drugi półfinalista – Stoczniowiec Gdańsk, któremu zabrakło tylko jednego punktu, by zrównać się ze swoim pucharowym przeciwnikiem i być pewnym grania w play-off. W słabszej grupie gdańszczanie radzą sobie jednak dobrze i zajmują jak na razie ósmą lokatę. Chociaż zarówno prezes Naprzodu, Janusz Grycner, jak i Stoczniowca, Marek Kostecki twierdzą, że zespoły nie będą chciały sobie niczego udowadniać, czy tak będzie rzeczywiście okaże się na lodzie - Chcemy ten mecz półfinałowy zwyciężyć, bez dodatkowego ładunku emocjonalnego. Nieistotne czy jest to Stoczniowiec czy jakaś inna drużyna. – zapewniał ten pierwszy. Pojedynek będzie na pewno bardzo emocjonujący. Oba zespoły będą chciały zabrać nowiusieńki puchar do siebie i zgarnąć główną nagrodę - Mam nadzieję, że Tychy okażą się tak samo gościnne jak my rok temu w Gdańsku i Puchar pojedzie do naszego miasta. – mówił Kostecki.
W tym sezonie zespoły spotkały się dwa razy. Raz wygrali stoczniowcy (6:1), w drugim meczu górą byli janowianie (6:4). Początek pierwszego półfinałowego meczu o 16:00.


GKS Tychy – JKH Jastrzębie

Tyszanie jako aktualny lider tabeli, obrońca Pucharu i gospodarz turnieju bezapelacyjnie uchodzą za głównego faworyta. W ubiegłym roku GKS zapisał się na kartach historii polskiego hokeja jako pierwsza drużyna, której udało zdobyć się  to trofeum na własność (dostaje je ten kto wygra finał trzy razy z rzędu lub na przełomie lat  zdobędzie Puchar pięciokrotnie) - Jesteśmy dumni, że w taki sposób zapisaliśmy się w kronikach polskiego hokeja. To fakt jesteśmy faworytem turnieju, ale nie zawsze faworyci wygrywają. Zawodnicy muszą być bardzo skoncentrowani i wierzyć w sukces do końca. – mówił Andrzej Skowroński, włodarz wicemistrza Polski. Jeśli miejscowi pokonają we wtorek JKH i w środę drugiego finalistę będą mieli w swojej kolekcji już dwa pokaźne puchary. Jastrzębianie zapowiadają jednak, że tanio skóry nie sprzedadzą i postarają się sprawić niespodziankę - Tychy są bardzo dobrą drużyną, ciężko się z nimi gra, ale to jest sport i myślę, że wynik jest otwarty. – chwalił Kazimierz Szynal, prezes jastrzębskiego klubu. Trenerem gości jest świetnie znany tyskim kibicom i zawodnikom, Wojciech Matczak, pod wodzą którego GKS dwukrotnie zdobył Puchar - Może akurat tym razem pod jego kierownictwem to Jastrzębie zdobędzie Puchar. – zastanawiał się Szynal.
W sezonie 2009/10 wtorkowi goście trzykrotnie musieli uznać wyższość GKS-u (6:0, 4:3, 7:2), wygrać udało im się tylko raz – w Jastrzębiu 4:1. Pierwszy gwizdek o 19:30. Kilka minut wcześniej odbędzie się prezentacja zespołów przy zgaszonym świetle.


Najważniejsze informacje:

W pierwszy dzień turnieju kasy biletowe zostaną otwarte już o godzinie 14:00 i będą czynne, aż do drugiego półfinału. Wejściówki w cenie 15 złotych bilet normalny i 10 ulgowy obowiązują podczas dwóch spotkań. Między meczami będzie można przebywać na obiekcie. Osoby posiadające karnety i będące członkami Stowarzyszenia GKS Tychy wchodzą oczywiście na lodowisko bezpłatnie, po okazaniu odpowiedniego dokumentu. We wtorek będą również rozdawane darmowe, wydrukowane specjalnie na tę okazję foldery turniejowe.

 

Więcej szczegółowych informacji tutaj .

 

autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies