position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Stoliczku nakryj się czyli tyszanie o świętach

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 25 grudnia 2009 00:00
Tyscy zawodnicy rozjechali się do swoich domów, by razem z rodzinami spędzić święta. Te będą jednak dla nich bardzo krótkie, bo już w drugi świąteczny dzień spotkają się na lodowisku w Tychach, by trzy dni później wziąć udział w Finałowym Turnieju Pucharu Polski.

Chociaż przygotowania do świąt rozpoczynają się w sklepach i mediach coraz wcześniej, bo już w połowie listopada, hokeiści prawdziwą bożonarodzeniową atmosferę mogli poczuć dopiero po zakończonym wtorkowym, wygranym meczu z Podhalem. – Sprawiliśmy sobie i kibicom prezent. – mówił Michał Kotlorz.

Pomimo napiętego hokejowego kalendarza, zawodnicy mieszkający razem ze swoimi rodzinami nie zdołali uciec od pomocy w przygotowaniach. - Do kuchni raczej się nie zbliżam, przed świętami mam inne obowiązki: zakupy i porządki. – opowiadał Arek Sobecki. Jednym z zadań naszego golkipera, było także przystrojenie choinki. – Drzewko stoi już w naszym domu od kilku dni. Ubierałem ją wspólnie z moją rodziną, żoną i synkiem. – dodał.

Święta to oprócz choinki, kolęd, mnóstwa lampek i spotkań z bliskimi także charakterystyczne wigilijne potrawy. Nie zawsze zgodne z polską tradycją. Zamiast barszczu z uszkami na przykład zupa kartoflana. To pomysł trenera Jana Vavrecki. Na jego stole królować będą jednak również bardziej świąteczne dania – Na pewno nie zabraknie potraw rybnych. Przede wszystkim z karpia, na przykład w galarecie lub w zupie.

O Ladislavie Pacidze koledzy mówią, że jest świetnym kucharzem. On sam twierdzi jednak, że to nie prawda. Święta spędzi w rodzinnym Zvoleniu, jednak nie w kuchni, a leniuchując. – Będę regenerował siły przed Pucharem. – tłumaczy. Jak sam przyznaje ulubionej bożonarodzeniowej potrawy nie ma. Lubi wszystko, chociaż… - Najbardziej słodkie: sernik, makowiec i pierniki.

Miejmy nadzieję, że hokeiści GKS-u wrócą wypoczęci i już za niecały tydzień wspólnie z kibicami ponownie będą mogli świętować - tym razem obronę Pucharu.

autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 6:0
wtorek, 7 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies