position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Stoliczku nakryj się czyli tyszanie o świętach

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 25 grudnia 2009 00:00
Tyscy zawodnicy rozjechali się do swoich domów, by razem z rodzinami spędzić święta. Te będą jednak dla nich bardzo krótkie, bo już w drugi świąteczny dzień spotkają się na lodowisku w Tychach, by trzy dni później wziąć udział w Finałowym Turnieju Pucharu Polski.

Chociaż przygotowania do świąt rozpoczynają się w sklepach i mediach coraz wcześniej, bo już w połowie listopada, hokeiści prawdziwą bożonarodzeniową atmosferę mogli poczuć dopiero po zakończonym wtorkowym, wygranym meczu z Podhalem. – Sprawiliśmy sobie i kibicom prezent. – mówił Michał Kotlorz.

Pomimo napiętego hokejowego kalendarza, zawodnicy mieszkający razem ze swoimi rodzinami nie zdołali uciec od pomocy w przygotowaniach. - Do kuchni raczej się nie zbliżam, przed świętami mam inne obowiązki: zakupy i porządki. – opowiadał Arek Sobecki. Jednym z zadań naszego golkipera, było także przystrojenie choinki. – Drzewko stoi już w naszym domu od kilku dni. Ubierałem ją wspólnie z moją rodziną, żoną i synkiem. – dodał.

Święta to oprócz choinki, kolęd, mnóstwa lampek i spotkań z bliskimi także charakterystyczne wigilijne potrawy. Nie zawsze zgodne z polską tradycją. Zamiast barszczu z uszkami na przykład zupa kartoflana. To pomysł trenera Jana Vavrecki. Na jego stole królować będą jednak również bardziej świąteczne dania – Na pewno nie zabraknie potraw rybnych. Przede wszystkim z karpia, na przykład w galarecie lub w zupie.

O Ladislavie Pacidze koledzy mówią, że jest świetnym kucharzem. On sam twierdzi jednak, że to nie prawda. Święta spędzi w rodzinnym Zvoleniu, jednak nie w kuchni, a leniuchując. – Będę regenerował siły przed Pucharem. – tłumaczy. Jak sam przyznaje ulubionej bożonarodzeniowej potrawy nie ma. Lubi wszystko, chociaż… - Najbardziej słodkie: sernik, makowiec i pierniki.

Miejmy nadzieję, że hokeiści GKS-u wrócą wypoczęci i już za niecały tydzień wspólnie z kibicami ponownie będą mogli świętować - tym razem obronę Pucharu.

autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 59
2. GKS Tychy 45
3. JKH GKS Jastrzębie 38
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 37
5. KH Energa Toruń 33
6. Comarch Cracovia 29
7. KS Unia Oświęcim 23
8. Zagłębie Sosnowiec 23
9. MH Automatyka Gdańsk 22
10. PGE Orlik Opole 17
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:1
środa, 14 listopada 2018


GKS Tychy TV

Błażej Salamon: Każdy zawodnik chce zdobyć Mistrzostwo Polski


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies