position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Uskrzydleni dopingiem

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 22 grudnia 2009 00:00
Spotkania pomiędzy GKS-em i Podhalem zawsze były bardzo wyrównane. Jednak od pewnego czasu nowotarżanie nie potrafią sobie poradzić w Tychach, drugi raz wyjeżdżając ze Śląska z nadbagażem straconych goli.

Piąty mecz tych zespołów w tym sezonie miał prawie identyczny scenariusz jak ten sprzed miesiąca – gospodarze szybko zdobyli pierwsze bramki zapewniając sobie spokojne prowadzenie, a wobec niemocy gości zwiększali swoją przewagę. Gdy zespoły zjeżdżały po końcowej syrenie do szatni na zegarze ponownie widniał wynik 6:1. - Zaliczyliśmy fatalny początek. To już nasz drugi falstart w Tychach, wszystko zależy od dyspozycji danego dnia. – tłumaczył Marcin Kolusz.  

Listę strzelców już w 70 sekundzie otworzył Jakub Witecki, który strzałem nad parkanem pokonał Krzysztofa Zborowskiego. Zaledwie pół minuty później gospodarze prowadzili już 2:0. - Od pierwszych sekund wiedzieliśmy jak chcemy grać. – komentował Jan VavreckaSpotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo dobrze i tak też się skończyło. Od początku zagraliśmy na 100%. – podobne zdanie jak trener miał Michał Kotlorz, jeden z ojców zwycięstwa, który zapisał na swoim koncie trzy punkty – jeden za bramkę oraz dwa za asysty. - Jestem zadowolony z siebie, myślę, że każdy może być. - Nowotarżanom udało się zdobyć kontaktowego gola i wydawało się, że tanio skóry nie sprzedadzą. - Mieliśmy okazje na odwrócenie losów pojedynku, ale zagraliśmy bardzo nieskutecznie. – mówił strzelec jedynej bramki na przyjezdnych, Marcin Kolusz. Trener Podhala, Milan Jancuska doszukiwał się również innych przyczyn porażki. – Kary, kary i jeszcze raz kary. – skwitował krótko. Do bramki Zborowskiego trafiali również kolejno Tomasz Wołkowicz, Krzysztof Majkowski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, wracający po kontuzji Robin Bacul, Krzysztof Śmiełowski i właśnie Kotlorz, podczas trafienia którego na lodzie zwijał się z bólu inny tyski hokeista, Bartosz Matczak.

Jak podkreślali po meczu zawodnicy ważnym czynnikiem w odniesieniu tak pewnej wygranej byli kibice, którzy spisali się na medal. Momentami wydawało się, że hokeiści grają w rytm dopingu - im głośniej na trybunach tym szybciej na tafli. – Wsparcie publiczności bardzo nam dzisiaj pomogło. Może nie była najliczniejsza, ale za to bardzo głośna. – mówił Arek Sobecki po zakończonym spotkaniu. – Nie miałem za dużo pracy, więc mogłem się dobrze wsłuchać i chyba mamy nowe piosenki…? – pytał niepewnie. Również Jan Vavrecka był zadowolony z oprawy meczu. - Chciałbym podziękować kibicom za wspaniały doping i jednocześnie życzyć wszystkim wesołych świąt. – zakończył Czech.

GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
1:0 Witecki – Krzak - Proszkiewicz (1:10)
2:0 Wołkowicz – Woźnica (1:47)
2:1 Kolusz – Baranyk (7:26)
3:1 Majkowski - Proszkiewicz - Sokół (14:18)
4:1 Bacul - Kotlorz (33:50) 5/4
5:1 Śmiełowski - Kotlorz (46:04) 5/3
6:1 Kotlorz – Maćkowiak – R.Galant (56:25)

GKS: Sobecki - Kotlorz, Śmiełowski; Bacul, Parzyszek (2), Paciga (2) - Mejka, Jakes; Proszkiewicz (4), Krzak, Witecki - Sokół, Majkowski; Wołkowicz, Bagiński (2), Woźnica - Maćkowiak, R.Galant, Matczak

Podhale:
Zborowski - Dutka (4), Suur (2); Malasiński, Voznik, Bakrlik - Ivicic (4), D.Galant; Baranyk, Zapała (2), Kolusz - Sroka (2), Sulka; Ziętara, Dziubiński, Gruszka - Kapica, Bryniczka (2), Kmiecik

kary: 10- 16 min.
strzały: 35:28

>GALERIA
ZDJĘĆ<


autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. GKS Tychy 6
4. Nesta Toruń 5
5. Comarch Cracovia 4
6. PGE Orlik Opole 3
7. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
8. KS Unia Oświęcim 3
9. MH Automatyka Gdańsk 3
10. Zagłębie Sosnowiec 3
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
12. Kadra PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

21. kolejka PHL: Opinia Andrei Gusowa po meczu Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 5:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies