position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Uskrzydleni dopingiem

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 22 grudnia 2009 00:00
Spotkania pomiędzy GKS-em i Podhalem zawsze były bardzo wyrównane. Jednak od pewnego czasu nowotarżanie nie potrafią sobie poradzić w Tychach, drugi raz wyjeżdżając ze Śląska z nadbagażem straconych goli.

Piąty mecz tych zespołów w tym sezonie miał prawie identyczny scenariusz jak ten sprzed miesiąca – gospodarze szybko zdobyli pierwsze bramki zapewniając sobie spokojne prowadzenie, a wobec niemocy gości zwiększali swoją przewagę. Gdy zespoły zjeżdżały po końcowej syrenie do szatni na zegarze ponownie widniał wynik 6:1. - Zaliczyliśmy fatalny początek. To już nasz drugi falstart w Tychach, wszystko zależy od dyspozycji danego dnia. – tłumaczył Marcin Kolusz.  

Listę strzelców już w 70 sekundzie otworzył Jakub Witecki, który strzałem nad parkanem pokonał Krzysztofa Zborowskiego. Zaledwie pół minuty później gospodarze prowadzili już 2:0. - Od pierwszych sekund wiedzieliśmy jak chcemy grać. – komentował Jan VavreckaSpotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo dobrze i tak też się skończyło. Od początku zagraliśmy na 100%. – podobne zdanie jak trener miał Michał Kotlorz, jeden z ojców zwycięstwa, który zapisał na swoim koncie trzy punkty – jeden za bramkę oraz dwa za asysty. - Jestem zadowolony z siebie, myślę, że każdy może być. - Nowotarżanom udało się zdobyć kontaktowego gola i wydawało się, że tanio skóry nie sprzedadzą. - Mieliśmy okazje na odwrócenie losów pojedynku, ale zagraliśmy bardzo nieskutecznie. – mówił strzelec jedynej bramki na przyjezdnych, Marcin Kolusz. Trener Podhala, Milan Jancuska doszukiwał się również innych przyczyn porażki. – Kary, kary i jeszcze raz kary. – skwitował krótko. Do bramki Zborowskiego trafiali również kolejno Tomasz Wołkowicz, Krzysztof Majkowski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, wracający po kontuzji Robin Bacul, Krzysztof Śmiełowski i właśnie Kotlorz, podczas trafienia którego na lodzie zwijał się z bólu inny tyski hokeista, Bartosz Matczak.

Jak podkreślali po meczu zawodnicy ważnym czynnikiem w odniesieniu tak pewnej wygranej byli kibice, którzy spisali się na medal. Momentami wydawało się, że hokeiści grają w rytm dopingu - im głośniej na trybunach tym szybciej na tafli. – Wsparcie publiczności bardzo nam dzisiaj pomogło. Może nie była najliczniejsza, ale za to bardzo głośna. – mówił Arek Sobecki po zakończonym spotkaniu. – Nie miałem za dużo pracy, więc mogłem się dobrze wsłuchać i chyba mamy nowe piosenki…? – pytał niepewnie. Również Jan Vavrecka był zadowolony z oprawy meczu. - Chciałbym podziękować kibicom za wspaniały doping i jednocześnie życzyć wszystkim wesołych świąt. – zakończył Czech.

GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
1:0 Witecki – Krzak - Proszkiewicz (1:10)
2:0 Wołkowicz – Woźnica (1:47)
2:1 Kolusz – Baranyk (7:26)
3:1 Majkowski - Proszkiewicz - Sokół (14:18)
4:1 Bacul - Kotlorz (33:50) 5/4
5:1 Śmiełowski - Kotlorz (46:04) 5/3
6:1 Kotlorz – Maćkowiak – R.Galant (56:25)

GKS: Sobecki - Kotlorz, Śmiełowski; Bacul, Parzyszek (2), Paciga (2) - Mejka, Jakes; Proszkiewicz (4), Krzak, Witecki - Sokół, Majkowski; Wołkowicz, Bagiński (2), Woźnica - Maćkowiak, R.Galant, Matczak

Podhale:
Zborowski - Dutka (4), Suur (2); Malasiński, Voznik, Bakrlik - Ivicic (4), D.Galant; Baranyk, Zapała (2), Kolusz - Sroka (2), Sulka; Ziętara, Dziubiński, Gruszka - Kapica, Bryniczka (2), Kmiecik

kary: 10- 16 min.
strzały: 35:28

>GALERIA
ZDJĘĆ<


autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 4:2
wtorek, 4 grudnia 2018


GKS Tychy TV

VI edycja Teddy Bear Toss na Stadionie Zimowym w Tychach


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies