Tysko – sosnowieckie mecze rządzą się swoimi prawami (video)

wtorek, 15 grudnia 2009 00:00
GKS po raz trzeci w tym sezonie wygrał w Sosnowcu, jednocześnie odnosząc porażki z Zagłębiem w Tychach.

O odwet za ostatnią przegraną (1:4) było blisko. Gościom udało się jednak zdobyć ‘tylko’ trzy bramki. Tomasza Rajskiego pokonywali kolejno Łukasz Sokół, Tomasz Proszkiewicz i Ladislav Paciga. Arkadiusz Sobecki skapitulował raz - w 48. minucie po strzale Marcina Jarosa.

W rozgrywkach następuje teraz tygodniowa przerwa, podczas której odbędzie się zgrupowanie reprezentacji. Pierwotnie ostatnia kolejka w tym roku miała odbyć się w następny wtorek, jednak z powodu powrotu kadry z Ukrainy dopiero w poniedziałkowy wieczór przeniesiono ją na środę tj. 23.12. Tyszanie o 18-tej podejmą u siebie Podhale Nowy Targ.

edit: Kluby GKS Tychy oraz Podhale Nowy Targ porozumiały się co do terminu rozegrania spotkania w ramach 32. kolejki i mecz odbędzie się tak jak było ustalone na początku czyli we wtorek 22.12.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
0:1 Sokół - Wołkowicz - Parzyszek (29:28) 5/4
0:2 Proszkiewicz - Kotlorz - Śmiełowski (38:09)
0:3 Paciga - Sokół (44:52)
1:3 Jaros - Opatovsky - Sarnik (48:05)

Zagłębie: Rajski - Banaszczak, Galvas (2); Jaros, Sarnik, Opatovsky - Gabryś, Kuc; Ślusarczyk, T.Kozłowski, M.Kozłowski - Dronia (2), Duszak (6); Koszarek, Różański, Podlipni - Podsiadło; G.Da Costa, Kisiel

GKS: Sobecki - Śmiełowski (2), Kotlorz (2); Banachewicz, Parzyszek, Paciga - Majkowski (2), Mejka; Proszkiewicz, Krzak (2), Woźnica - Sokół, Matla; Wołkowicz, Maćkowiak, Matczak (2) - Gurazda

kary: 10:10 min.