Bez zahamowań (video)

niedziela, 13 grudnia 2009 00:00
Pomimo twardej walki GKS Tychy przegrał z drużyną mistrza Polski.

Oba zespoły podeszły do spotkania mocno skoncentrowane. Cracovia starała się narzucić gospodarzom własne tempo, przy czym nie uniknęła szkolnego błędu, jakim była nadmierna ilość zawodników na lodzie. Świetnie w dzisiejszym spotkaniu spisywał się Arkadiusz Sobecki. Bramkarz GKS-u dwoił się i troił w swojej bramce, aby nie puścić gola. Przez większość czasu gra niestety toczyła się w tercji obronnej tyszan. Doskonałej sytuacji na objęcie prowadzenia w meczu nie wykorzystał Adrian Parzyszek, strzelając na pustą bramkę pomylił się zaledwie o kilka centymetrów. Osłabiony kontuzjami GKS łapał sporo kar. Dobra postawa całej drużyny pozwalała jednak przetrzymać okres gry w osłabieniu. Pięć minut przed końcem tercji Grzegorz Pasiut brutalnie sfaulował Adama Bagińskiego . Zawodnik Krakowa zachował się bez wyobraźni i za swoje czysto niesportowe zagranie otrzymał karę meczu. Tyski napastnik trafił po tym zdarzeniu do szpitala z bardzo silnym wstrząśnieniem mózgu, wybitymi zębami i szwami na brodzie. Tyszanie mocno zdenerwowani całą sytuacją zaczęli atakować bramkę przyjezdnych. Mimo niepewnej postawy w bramce Radziszewskiego GKS Tychy nie zdobył żadnej bramki w tej partii spotkania.

Na początku drugiej tercji gospodarze zostali zepchnięci do tercji obronnej, a dodatkowo sędzia nałożył karę na Tomasza Wołkowicza. Pomimo gry w osłabieniu tyska obrona zdołała opanować sytuację na tafli. Kolejno na bramkę przeciwników strzelali Wołkowicz oraz Ladislav Paciga, niestety lepszy w obu starciach okazał się Rafał Radziszewski. GKS nie wykorzystał pięciu okazji do objęcia prowadzenia w spotkaniu. Nie trzeba było długo czekać, aby niewykorzystane sytuacje zemściły się na tyskim zespole. Po dobitce pierwszego gola w meczu zdobył Martin Dudas, asystowali mu Michał Radwański wraz z Davidem Musialem. Cracovia wyraźnie się rozegrała i przeprowadzała kolejne akcje. Trzy minuty później trójka przyjezdnych oszukała tyską obronę, a składna i przemyślana akcja zakończyła się drugą bramką dla Krakowa. Gola na swoim koncie zapisał Leszek Laszkiewicz po podaniu Daniela Laszkiewicza i Damiana Słabonia. Goście wyraźnie przeważali na lodzie. Na ich trzecią bramkę nie trzeba było długo czekać. Po strzale z niebieskiej tor lotu krążka zmienił Sebastian Biela. Dwie minuty przed końcem tercji na ławce kar usiadł Daniel Laszkiewicz. GKS Tychy zamknął przyjezdnych pod ich bramką i w zamieszaniu pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Ladislav Paciga.

Ostatnia tercja rozpoczęła się dość spokojnie. Z obu stron nie oglądaliśmy groźnych akcji. Dopiero w 47. minucie po podaniu Krzysztofa Śmiełowskiego ponownie zapunktował Ladislav Paciga. Po zdobyciu kontaktowej bramki w grze tyszan widać było znaczną poprawę. Wszyscy zawodnicy byli ogromnie zdeterminowani. Doskonałej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Paweł Banachewicz. Młody zawodnik tyskiej drużyny strzelał na pustą bramkę niestety bezskutecznie. W trakcie tercji GKS grał dość nierówno. O czas dla swojej drużyny poprosił Jan Vavrecka. Nie przyniosło to jednak efektów i mimo wielu starań tyszanie przegrali 2:3.
Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Leszek Laszkiewicz oraz Ladislav Paciga.

Krzysztof Majkowski: Pomimo wielu osłabień walczymy do końca i dajemy z siebie 100% w każdym spotkaniu. Dziś zabrakło trochę szczęścia. Druga tercja zadecydowała o naszej przegranej. Mimo wszystko pokazaliśmy charakter w tym meczu. Zarówno my jak i przeciwnik jesteśmy osłabieni. Nie możemy zrzucać winy za przegraną na kontuzje, które nas dręczą. We wtorek jedziemy po zwycięstwo, przecież każdy mecz jest inny. Ostatnio dzieje się tak, że i z Krakowem i z Sosnowcem wygrywamy na ich lodzie.

Rudolf Rohacek: Cieszymy się z wygranej. W drugiej tercji graliśmy bardzo dobrze. Realizowaliśmy taktykę. Po faulu Laszkiewicza padła bramka kontaktowa. Tyszanie postawili w trzeciej tercji wszystko na jedną kartę, jednak Radziszewski bardzo dobrze bronił. Nie widziałem faulu Pasiuta na Bagińskim. Jeżeli faktycznie był, aż tak bardzo brutalny to sędziowie wyciągną wnioski zgodnie z regulaminem. Przecież ja nie każe zawodnikom specjalnie faulować. To jest hokej, a nie szachy. To twarda gra.

Jan Vavrecka:
Zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie. Największy błąd popełniliśmy przy pierwszej bramce, kiedy Bartek Matczak nie pokrył swojego obrońcy. W trzeciej tercji krążek kilkakrotnie balansował przed linią bramki Radziszewskiego, ale niestety zabrakło trochę szczęścia. Kadra wygląda jak wygląda. Chłopcy zagrali dziś bardzo dobre spotkanie.

GKS Tychy - Cracovia Kraków 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

0:1 Dudas - Radwański - Musial (27:47)
0:2 L.Laszkiewicz - Słaboń - D.Laszkiewicz (30:49)
0:3 Biela - Piotrowski - Drzewiecki (36:51) 5/4
1:3 Paciga - Parzyszek (39:22) 5/4
2:3 Paciga - Śmiełowski (47:41) 5/4

GKS: Sobecki (59:20) - Kotlorz (2), Śmiełowski (2), Banachewicz, Parzyszek (2), Paciga - Sokół, Krokosz, Proszkiewicz (4), Krzak (2), Woźnica - Mejka, Majkowski (2), Wołkowicz (2), Maćkowiak, Matczak - Matla, Gurazda, Bagiński