Młodzi dali radę (video)

piątek, 11 grudnia 2009 00:00
GKS Tychy do dzisiejszego spotkania podszedł w bardzo eksperymentalnym składzie.

W szeregach gospodarzy kibice mogli oglądać sporo młodzieżowców. Na tafli zameldowali się Paweł Banachewicz, Grzegorz Fuks oraz Mariusz Gurazda.
Naprzód Janów rozpoczął spotkanie agresywnie, co zmuszało tyskich obrońców do popełniania błędów. Po strzale z nadgarstka Marka Pohla czujnie w bramce zachował się Arek Sobecki. Premierową bramkę dla przyjezdnych zdobył Adrian Kurz. Po strzale z niebieskiej Łukasza Kulika Sobecki wybił gumę w bok. Kurz strzelał na bramkę, krążek odbił się od naszych obrońców i rykoszetem wylądował w siatce. Tyszanie początkowo nie dawali sobie rady z drużyną Janowa, pozwalając się zamknąć we własnej tercji. W 8. minucie gospodarze wykonali pierwszą składną akcję zakończoną strzałem Tomasza Wołkowicza. Sposobu na pokonanie Michała Elżbieciaka szukał również Łukasz Sokół - niestety bezskutecznie. Wyrównującą bramkę dwie minuty przed końcem tercji zdobył Wołkowicz. Tyski napastnik wykorzystał zamieszanie pod bramką Elżbieciaka i umieścił krążek w siatce. Asystę na swoim koncie zapisali Michał Woźnica i Krzysztof Majkowski.

Początek tercji drugiej bliźniaczo przypominał poprzednią. GKS pozwolił zepchnąć się przyjezdnym do tercji obronnej. Po błędzie Michała Krokosza oko w oko z Arkiem Sobeckim stanął zawodnik Janowa. Naszemu bramkarzowi udało się wyjść szczęśliwie z tej opresji. Po dobrym podaniu Jakuba Witeckiego, kapitan drużyny Adrian Parzyszek oszukał Elżbieciaka i zdobył bramkę dającą prowadzenie tyszanom. Zaledwie pięć minut później ponownie do protokołu wpisał się Tomasz Wołkowicz. Bramka ta padła dość szczęśliwie. W trakcie podania krążka przez Michała Woźnicę obrońcy gości przytrzymywali go. Sędzia sygnalizował nałożenie kary, nie przerwał akcji i popularny „Wołek” zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Ostatnia tercja przebiegała już pod dyktando tyszan. Jedną z niewielu groźnych sytuacji pod bramką Sobeckiego uratował Krzysztof Majkowski. Aż sześć razy sędzia kierował na ławkę kar zawodników obu drużyn. Świetna postawa tyskich graczy pozwoliła przetrwać okres gry w podwójnym osłabieniu, kiedy na ławce odpoczywali Kotlorz i Majkowski. Do końca spotkania nie oglądaliśmy już zdobyczy bramkowych.
Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani zostali Michał Elżbieciak oraz Tomasz Wołkowicz.

Głosy spod szatni:
Tomasz Wołkowicz: Spodziewaliśmy się, że to spotkanie tak będzie wyglądać. Drugi raz z rzędu gramy z Janowem po ich wysokiej przegranej w poprzednim meczu. Bronili swojej bramki, a my realizowaliśmy swoją taktykę. Problemy kadrowe zawdzięczamy po części terminarzowi. Gramy po 12-13 spotkań w miesiącu. Wszyscy z utęsknieniem oczekują tego kilkudniowego odpoczynku, kiedy odbędzie się zgrupowanie kadry. Oczywiście pierwsze miejsce w tabeli cieszy, ale ja zamieniłbym je na pierwsze miejsce po ostatnim meczu w sezonu.
Nie każdego stać żeby przychodzić tak często na lodowisko. Kibice wybierają ciekawsze spotkania. Może spodziewano się, że kluby więcej zarobią na biletach, kiedy będzie więcej spotkań jednak chyba tak nie będzie. Mam nadzieję, że w niedzielę kibice pojawią się liczniej i pomogą odnieść nam to bardzo ważne zwycięstwo.

Jaroslav Lehocki:
Nie zagraliśmy złego meczu. Tyle okazji ile mieliśmy w dzisiejszym meczu nie stworzyliśmy sobie w ostatnich pięciu spotkaniach.

Jan Vavrecka: Mecz nie był interesujący dla widzów. Były błędy, młodzi napastnicy tracili orientację. Arek Sobecki ratował sytuację. Jest trochę zmęczony, ale musi jeszcze trochę wytrzymać.

GKS Tychy- Naprzód Janów 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)