position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Pechowa Barbórka

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 4 grudnia 2009 00:00
Górnicze święto nie okazało się dla tyskich zawodników najszczęśliwsze.

Już w pierwszej minucie szansę na zdobycie bramki miał Radosław Galant. Goście oddawali sporo strzałów na bramkę miejscowych, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. Premierowego gola dla Zagłębia zdobył Artur Ślusarczyk, a asystę na swoim koncie zapisał Tomasz Koszarek.
Arkadiusz Sobecki miał w dzisiejszym spotkaniu pełne ręce roboty. Kolejno groźne strzały na jego bramkę oddawali Marcin Jaros oraz Tomasz Kozłowski. W 10. minucie sędzia nałożył karę na Adama Bagińskiego za uderzanie. Ekipa przyjezdnych została natomiast ukarana karą techniczną za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Wyrównującą bramkę dla GKS-u zdobył Jakub Witecki po świetnym podaniu z niebieskiej linii od Krzysztofa Majkowskiego. W ostatniej minucie pierwszej tercji Arka Sobeckiego zaskoczył Paweł Dronia.
Kolejna odsłona meczu nie zaczęła się najlepiej dla tyszan. Mimo, że oddawali wiele strzałów wynik się nie zmieniał. Ladislav Paciga o milimetry pomylił się przy strzale na bramkę Bartłomieja Nowaka, a Adrianowi Parzyszkowi dwukrotnie nie udało się przechytrzyć młodego bramkarza. Sytuacja tyszan nie wyglądała najlepiej. Już do końca tercji żadna z drużyn nie zapisała bramki na swoim koncie.
Na ostatnią partię spotkania oba zespoły wyszły mocno skoncentrowane. Zawodnicy Zagłębia świetnie rozgrywali krążek między sobą, a gospodarze byli wobec tego bezradni. GKS przez sporo czasu grał w osłabieniu. Dobrze w bramce spisywał się Arkadiusz Sobecki. W 51. minucie nie pilnowany przez tyską obronę Piotr Sarnik zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu. Zaledwie kilka minut później strzałem z niebieskiej gola na swoim koncie zapisał Oktawiusz Marcińczak. W końcówce spotkania tyszanie grali w podwójnym osłabieniu - wynik pozostał jednak bez zmian.
Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Piotr Sarnik oraz Arkadiusz Sobecki.

Adrian Parzyszek:
Początek spotkania był w naszym wykonaniu fatalny. Podobnie było w Krakowie. Zastanawiamy się i analizujemy dlaczego tak się dzieje. Porażki się zdarzają, tak już jest w sporcie. Bramkarz Sosnowca był dziś w dobrej dyspozycji. Na pewno fajnie być liderem tabeli. Przed meczami nie myślimy o tym, staramy się zwiększać przewagę, walczymy o zwycięstwa, żeby jak najdłużej być na pierwszym miejscu.

Milan Skokan: Nie będę ukrywać, że chcieliśmy wygrać to spotkanie. Przyjechaliśmy z założeniem wywiezienia stąd trzech punktów. Poziom meczu nie był tak wysoki jak w ostatnim meczu tutaj. Wynik jest dla nas bardzo dobry, mieliśmy sporo szczęścia.  
 
Jan Vavrecka: Mieliśmy sporo problemów w pierwszej tercji meczu. Było dużo kar. Nie byliśmy zdyscyplinowani i to zadecydowało o wyniku. To dla nas nauczka. Wiemy, że gramy o bonusy, rozmawiamy o tym, ale tak jak w każdym zespole są kontuzje, chłopacy są już zmęczeni.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
0:1 Ślusarczyk - Koszarek (05:03)
1:1 Witecki - Majkowski (11:44) 4/4
1:2 Dronia - M.Kozłowski - Ślusarczyk (19:38)
1:3 Sarnik - Jaros - Różański (51:49)
1:4 Marcińczak - Jaros (54:02)

GKS: Sobecki - Gonera, Śmiełowski (2); Paciga (2), Parzyszek, Bagiński (4) – Kotlorz (14); Proszkiewicz, Garbocz (2), Woźnica – Sokół (2), Majkowski; Witecki, Galant, Wołkowicz (2) – Krokosz (2); Banachewicz, Maćkowiak, Matczak

Zagłębie:
Nowak - Banaszczak (4), Galvas; Luka, T. Da Costa, G. Da Costa - Marcińczak (2), Garbyś; Jaros (2), Sarnik, Różański - Duszak (4), Dronia; Ślusarczyk, T.Kozłowski, M.Kozłowski - Bychawski, Koszarek, Podsiadło

Kary: 30:14 min (2 tech.)
Strzały: 28:35

>SKRóT MECZU<

>GALERIA ZDJĘĆ<

Autor: Magda

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
6. KS Unia Oświęcim 3
7. MH Automatyka Gdańsk 3
8. GKS Tychy 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
11. PGE Orlik Opole 1
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies