position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Pechowa Barbórka

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 4 grudnia 2009 00:00
Górnicze święto nie okazało się dla tyskich zawodników najszczęśliwsze.

Już w pierwszej minucie szansę na zdobycie bramki miał Radosław Galant. Goście oddawali sporo strzałów na bramkę miejscowych, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. Premierowego gola dla Zagłębia zdobył Artur Ślusarczyk, a asystę na swoim koncie zapisał Tomasz Koszarek.
Arkadiusz Sobecki miał w dzisiejszym spotkaniu pełne ręce roboty. Kolejno groźne strzały na jego bramkę oddawali Marcin Jaros oraz Tomasz Kozłowski. W 10. minucie sędzia nałożył karę na Adama Bagińskiego za uderzanie. Ekipa przyjezdnych została natomiast ukarana karą techniczną za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Wyrównującą bramkę dla GKS-u zdobył Jakub Witecki po świetnym podaniu z niebieskiej linii od Krzysztofa Majkowskiego. W ostatniej minucie pierwszej tercji Arka Sobeckiego zaskoczył Paweł Dronia.
Kolejna odsłona meczu nie zaczęła się najlepiej dla tyszan. Mimo, że oddawali wiele strzałów wynik się nie zmieniał. Ladislav Paciga o milimetry pomylił się przy strzale na bramkę Bartłomieja Nowaka, a Adrianowi Parzyszkowi dwukrotnie nie udało się przechytrzyć młodego bramkarza. Sytuacja tyszan nie wyglądała najlepiej. Już do końca tercji żadna z drużyn nie zapisała bramki na swoim koncie.
Na ostatnią partię spotkania oba zespoły wyszły mocno skoncentrowane. Zawodnicy Zagłębia świetnie rozgrywali krążek między sobą, a gospodarze byli wobec tego bezradni. GKS przez sporo czasu grał w osłabieniu. Dobrze w bramce spisywał się Arkadiusz Sobecki. W 51. minucie nie pilnowany przez tyską obronę Piotr Sarnik zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu. Zaledwie kilka minut później strzałem z niebieskiej gola na swoim koncie zapisał Oktawiusz Marcińczak. W końcówce spotkania tyszanie grali w podwójnym osłabieniu - wynik pozostał jednak bez zmian.
Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Piotr Sarnik oraz Arkadiusz Sobecki.

Adrian Parzyszek:
Początek spotkania był w naszym wykonaniu fatalny. Podobnie było w Krakowie. Zastanawiamy się i analizujemy dlaczego tak się dzieje. Porażki się zdarzają, tak już jest w sporcie. Bramkarz Sosnowca był dziś w dobrej dyspozycji. Na pewno fajnie być liderem tabeli. Przed meczami nie myślimy o tym, staramy się zwiększać przewagę, walczymy o zwycięstwa, żeby jak najdłużej być na pierwszym miejscu.

Milan Skokan: Nie będę ukrywać, że chcieliśmy wygrać to spotkanie. Przyjechaliśmy z założeniem wywiezienia stąd trzech punktów. Poziom meczu nie był tak wysoki jak w ostatnim meczu tutaj. Wynik jest dla nas bardzo dobry, mieliśmy sporo szczęścia.  
 
Jan Vavrecka: Mieliśmy sporo problemów w pierwszej tercji meczu. Było dużo kar. Nie byliśmy zdyscyplinowani i to zadecydowało o wyniku. To dla nas nauczka. Wiemy, że gramy o bonusy, rozmawiamy o tym, ale tak jak w każdym zespole są kontuzje, chłopacy są już zmęczeni.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
0:1 Ślusarczyk - Koszarek (05:03)
1:1 Witecki - Majkowski (11:44) 4/4
1:2 Dronia - M.Kozłowski - Ślusarczyk (19:38)
1:3 Sarnik - Jaros - Różański (51:49)
1:4 Marcińczak - Jaros (54:02)

GKS: Sobecki - Gonera, Śmiełowski (2); Paciga (2), Parzyszek, Bagiński (4) – Kotlorz (14); Proszkiewicz, Garbocz (2), Woźnica – Sokół (2), Majkowski; Witecki, Galant, Wołkowicz (2) – Krokosz (2); Banachewicz, Maćkowiak, Matczak

Zagłębie:
Nowak - Banaszczak (4), Galvas; Luka, T. Da Costa, G. Da Costa - Marcińczak (2), Garbyś; Jaros (2), Sarnik, Różański - Duszak (4), Dronia; Ślusarczyk, T.Kozłowski, M.Kozłowski - Bychawski, Koszarek, Podsiadło

Kary: 30:14 min (2 tech.)
Strzały: 28:35

>SKRóT MECZU<

>GALERIA ZDJĘĆ<

Autor: Magda

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies