Podział punktów w Krakowie

środa, 2 grudnia 2009 00:00
Tyszanie wygrali w dogrywce z mistrzem kraju, Cracovią Kraków 3:2.

Hokeiści Cracovii w weekend wzięli udział w Pucharze Kontynentalnym, jednak nie było widać po nich zmęczenia i w 11. minucie za sprawą Leszka Laszkiewicza objęli prowadzenie. Gdy wydawało się już, że na pierwszą przerwę zjadą do szatni z przewagą, Tomasz Proszkiewicz równo z końcową syreną zdobył wyrównującą bramkę dla GKS-u. Gol dodał gościom skrzydeł i w 30. minucie to tyszanie znaleźli się w lepszym położeniu, a na listę strzelców wpisał się Michał Garbocz. Miejscowi zdołali jednak w 57. odrobić stratę i o rozstrzygnięciu meczu musiała zadecydować dogrywka. W tej lepsi okazali się tyscy zawodnicy, a „złotego gola” zapewniającego dodatkowy punkt zdobył ponownie Proszkiewicz.

Głosy spod szatni:
Jan Vavrecka: Spotkania pomiędzy GKS-em, a Cracovią są zawsze bardzo wyrównane. Ostatnio Kraków wygrał u nas jedną bramką, dzisiaj my zrobiliśmy to u nich. W drugiej tercji mieliśmy jeszcze dwie bardzo dobre okazje i gdyby udało nam się strzelić na 1:3, nie mielibyśmy później tylu problemów.

Rudolf Rohacek:
Powinniśmy rostrzygnąć mecz w pierwszej tercji i wygrać w regulaminowym czasie gry. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, dobitek, jednak nie udało nam się trafić więcej niż dwa razy do siatki gości.

Tomasz Proszkiewicz: Na pewno cieszą dwie bramki, które dopisałem do swojego konta. To zasługa całej piątki i moich kolegów, którzy bardzo dobrze wyłożyli mi krążek, dzięki czemu udało mi się wyjść na sytuację sam na sam. Cracovia zaskoczyła nas swoją grą w pierwszej tercji. Nie osądza się zwycięzców. Na pewno gospodarze mieli więcej okazji, ale liczy się końcowy wynik.

Cracovia Kraków - GKS Tychy 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)
1:0 L.Laszkiewicz - Słaboń (10:41) 5/4
1:1 Proszkiewicz - Śmiełowski (19:59) 5/4
1:2 Garbocz - Proszkiewicz - Woźnica (29:43)
2:2 Łopuski - Musial (56:19)
2:3 Proszkiewicz - Parzyszek (63:15)

Cracovia: Rączka – Bondarevs, Csorich (2); L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz – Dudaš, Dulęba; Radwański, Musial (2), Łopuski – Noworyta (2), Kłys (2); Piotrowski, Pasiut, Drzewiecki – Wajda, Guzik (2); Biela (2), Rutkowski, Witowski

GKS: Sobecki – Gonera, Śmiełowski; Paciga, Parzyszek, Bagiński (4) – Mejka, Jakeš; Proszkiewicz, Garbocz (2), Woźnica – Sokół, Majkowski (2); Wołkowicz (2), Galant, Witecki – Kotlorz, Krokosz; Banachewicz, Maćkowiak, Matczak