position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zawodnik GKS Tychy zagra w lidze KHL

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 25 kwietnia 2013 15:23
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala
Kacper Guzik nie rozpocznie przygotowań do nowego sezonu razem z GKS Tychy. Wiele wskazuje na to, że młody hokeista będzie pierwszym Polakiem, który zagra w słynnej lidze KHL.

- Otrzymałem propozycję gry w lidze KHL i podpisałem już wstępny kontrakt z Donbassem Donieck, który został potwierdzony przez drugą stronę. Wiem, że trener pierwszego zespołu liczy na mnie i chce mnie w swojej drużynie. Do lipca będę trenował indywidualnie w Nowym Targu. Potem wyjadę do Doniecka, gdzie podpiszę właściwy kontrakt i rozpocznę przygotowania na lodzie. Już nie mogę się doczekać. To dla mnie ogromna szansa - tłumaczy Kacper Guzik.

- Byliśmy i ciągle jesteśmy zainteresowani usługami Guzika. Prowadziliśmy z nim rozmowy na temat nowego kontraktu, ale kilka dni temu poinformował mnie, że podpisał umowę z drużyną z Doniecka. Rozumiem, że to jest dla niego duże wyróżnienie. Życzę mu powodzenia, ale równocześnie przekazałem mu, że drzwi tyskiej szatni są dla niego otwarte - mówi Wojciech Matczak, kierownik sekcji hokejowej GKS Tychy.

Kacper Guzik urodził się 6-ego kwietnia 1993 roku w Nowym Targu. Karierę rozpoczynał w miejscowym klubie, później próbował swoich sił za oceanem, w ligach juniorskich.

Sezon 2012/2013 napastnik rozpoczął w HC GKS Katowice. W grudniu przeniósł się do Tychów, gdzie rozegrał dwadzieścia jeden ligowych meczów i zdobył pięć punktów.

Dwudziestolatek jest także reprezentantem Polski U20. Pod koniec 2012 roku znacznie przyczynił się do awansu polskiej kadry do Dywizji IA. Podczas Mistrzostw Świata zdobył w pięciu spotkaniach jedenaście punktów.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 59
2. GKS Tychy 48
3. JKH GKS Jastrzębie 39
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 37
5. KH Energa Toruń 35
6. Comarch Cracovia 32
7. KS Unia Oświęcim 26
8. Zagłębie Sosnowiec 23
9. MH Automatyka Gdańsk 22
10. PGE Orlik Opole 20
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1
piątek, 16 listopada 2018


GKS Tychy TV

Błażej Salamon: Każdy zawodnik chce zdobyć Mistrzostwo Polski


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies