position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zawodnik GKS Tychy zagra w lidze KHL

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 25 kwietnia 2013 15:23
autor: Michał Rus
Fot. Ł. Sobala
Kacper Guzik nie rozpocznie przygotowań do nowego sezonu razem z GKS Tychy. Wiele wskazuje na to, że młody hokeista będzie pierwszym Polakiem, który zagra w słynnej lidze KHL.

- Otrzymałem propozycję gry w lidze KHL i podpisałem już wstępny kontrakt z Donbassem Donieck, który został potwierdzony przez drugą stronę. Wiem, że trener pierwszego zespołu liczy na mnie i chce mnie w swojej drużynie. Do lipca będę trenował indywidualnie w Nowym Targu. Potem wyjadę do Doniecka, gdzie podpiszę właściwy kontrakt i rozpocznę przygotowania na lodzie. Już nie mogę się doczekać. To dla mnie ogromna szansa - tłumaczy Kacper Guzik.

- Byliśmy i ciągle jesteśmy zainteresowani usługami Guzika. Prowadziliśmy z nim rozmowy na temat nowego kontraktu, ale kilka dni temu poinformował mnie, że podpisał umowę z drużyną z Doniecka. Rozumiem, że to jest dla niego duże wyróżnienie. Życzę mu powodzenia, ale równocześnie przekazałem mu, że drzwi tyskiej szatni są dla niego otwarte - mówi Wojciech Matczak, kierownik sekcji hokejowej GKS Tychy.

Kacper Guzik urodził się 6-ego kwietnia 1993 roku w Nowym Targu. Karierę rozpoczynał w miejscowym klubie, później próbował swoich sił za oceanem, w ligach juniorskich.

Sezon 2012/2013 napastnik rozpoczął w HC GKS Katowice. W grudniu przeniósł się do Tychów, gdzie rozegrał dwadzieścia jeden ligowych meczów i zdobył pięć punktów.

Dwudziestolatek jest także reprezentantem Polski U20. Pod koniec 2012 roku znacznie przyczynił się do awansu polskiej kadry do Dywizji IA. Podczas Mistrzostw Świata zdobył w pięciu spotkaniach jedenaście punktów.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 6:0
wtorek, 7 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies