position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Jiří Šejba nowym trenerem GKS Tychy

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 16 kwietnia 2013 13:17
autor: Michał Rus
W dniu dzisiejszym Jiří Šejba został nowym trenerem hokejowego GKS Tychy. 50-letni szkoleniowiec po raz drugi w swojej karierze trenerskiej zdecydował się na pracę w Tychach.

- Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować rozmowy. Jiří Šejba był naszym faworytem od początku poszukiwań nowego szkoleniowca. Przed nowym trenerem GKS postawiliśmy zadanie budowy perspektywicznej drużyny, która ma walczyć o najwyższe cele - mówi prezes spółki Tyski Sport S.A. Alina Sowa. 

Jiří Šejba prowadził GKS Tychy w sezonie 2010/11, w którym zdobył wicemistrzostwo Polski po finałowej przegranej z Comarch Cracovią. Po zakończonych rozgrywkach postanowił wrócić do Czech, gdzie pełnił funkcję menadżera w HC Pardubice. Jako zawodnik ma na swoim koncie m.in. Mistrzostwo Świata z 1985 roku w barwach Czechosłowacji oraz jeden sezon w NHL, gdzie grał w Buffalo Sabres.

- Podobno dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, ale ja nie wierzę w takie rzeczy. Pierwszy pobyt w Tychach wspominam bardzo miło. Teraz w zespole będzie sporo zmian. Cieszę się, że będę mógł liczyć na wsparcie Wojciecha Matczaka. GKS pod moją wodzą ma grać agresywnie i skutecznie - zapowiada Jiří Šejba.

Czeski szkoleniowiec podpisał umowę na dwa lata. Jego pierwszym zadaniem będzie przedstawienie zarządowi klubu kandydatów do objęcia funkcji asystenta trenera, który zgodnie z obowiązującymi przepisami PZHL musi być Polakiem.

Šejba zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Petera Kremena, który z tyskimi hokeistami w sezonie 2012/13 zdobył brązowy medal Polskiej Ligi Hokejowej. Umowa ze słowackim szkoleniowcem wygasła z dniem 31 marca.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 59
2. GKS Tychy 45
3. JKH GKS Jastrzębie 35
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 34
5. KH Energa Toruń 33
6. Comarch Cracovia 29
7. Zagłębie Sosnowiec 23
8. MH Automatyka Gdańsk 22
9. KS Unia Oświęcim 20
10. PGE Orlik Opole 17
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:1
środa, 14 listopada 2018


GKS Tychy TV

Błażej Salamon: Każdy zawodnik chce zdobyć Mistrzostwo Polski


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies