position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Tyszanie walczą o miejsce w kadrze na MŚ

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 11 kwietnia 2013 15:11
autor: Michał Rus
Na tyskim Stadionie Zimowym trwają ostatnie przygotowania reprezentacji Polski seniorów do mistrzostw świata Dywizji IB. W składzie nie brakuje zawodników GKS Tychy, którzy liczą na powołanie na ukraiński turniej.

Kadra pod okiem selekcjonera Igora Zacharkina trenuje w Tychach od 28 marca, z krótkimi przerwami na święta oraz mecze towarzyskie na Węgrzech. 7 kwietnia Polacy przegrali z Węgrami 2:4, a dzień później ulegli Japonii 2:5. Po jednej bramce w obu spotkaniach zdobył Radosław Galant. - Bramki cieszą, ale wyniki już mniej. Rywalizacja jest zacięta, każdy walczy o miejsce w składzie. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że jeden obrońca i dwóch napastników będzie musiało zostać w domu - mówi Galant.

Zacharkin poinformuje zawodników o ostatecznych nominacjach po piątkowym obiedzie, a tego samego dnia wieczorem reprezentacja wyleci z Katowic do Doniecka. Raczej pewni miejsca w kadrze mogą być Rafał Dutka, Adam Bagiński, Mikołaj Łopuski i Grzegorz Pasiut. Na nominację liczą również wspomniany Galant, Jakub Witecki oraz Michał Kotlorz.

- Pierwsze dni zgrupowania były ciężkie, ale teraz odzyskujemy świeżość i pracujemy nad taktykę - tłumaczy Kotlorz, który w fazie play-off sezonu 2012/13 nie zagrał z powodu kontuzji palca. - Cały czas utrzymywałem jednak formę fizyczną na odpowiednim poziomie. Selekcjoner obdarzył mnie zaufaniem i robię wszystko, aby go nie zawieść. Z dłonią jest już wszystko w porządku i jestem gotowy do gry.

- Praca z takim fachowcem jak Igor Zacharkin to ogromne wyróżnienie - dodaje Adam Bagiński. - Wyniki naszych towarzyskich porażek poszły w świat, ale szczyt naszej formy ma przyjść na mistrzostwa. Oczywiście decydujący będzie pojedynek z Ukrainą, ale nie możemy lekceważyć żadnego rywala. Holendrzy zrobili spore postępy. Wierzę jednak, że trener Zacharkin zmobilizuje nas w taki sposób, że pewnie pokonamy pierwszych rywali. Ukraina będzie grała u siebie, ale jesteśmy żądni rewanżu za porażkę w eliminacjach olimpijskich.

Podczas MŚ w Doniecku kolejnym rywalami Polski będą Litwa, Rumunia, Holandia, Estonia i Ukraina. Turniej rozpocznie się w niedzielę i potrwa do 20 kwietnia. Wszystkie mecze reprezentacji Polski będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies