position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Tyszanie walczą o miejsce w kadrze na MŚ

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 11 kwietnia 2013 15:11
autor: Michał Rus
Na tyskim Stadionie Zimowym trwają ostatnie przygotowania reprezentacji Polski seniorów do mistrzostw świata Dywizji IB. W składzie nie brakuje zawodników GKS Tychy, którzy liczą na powołanie na ukraiński turniej.

Kadra pod okiem selekcjonera Igora Zacharkina trenuje w Tychach od 28 marca, z krótkimi przerwami na święta oraz mecze towarzyskie na Węgrzech. 7 kwietnia Polacy przegrali z Węgrami 2:4, a dzień później ulegli Japonii 2:5. Po jednej bramce w obu spotkaniach zdobył Radosław Galant. - Bramki cieszą, ale wyniki już mniej. Rywalizacja jest zacięta, każdy walczy o miejsce w składzie. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że jeden obrońca i dwóch napastników będzie musiało zostać w domu - mówi Galant.

Zacharkin poinformuje zawodników o ostatecznych nominacjach po piątkowym obiedzie, a tego samego dnia wieczorem reprezentacja wyleci z Katowic do Doniecka. Raczej pewni miejsca w kadrze mogą być Rafał Dutka, Adam Bagiński, Mikołaj Łopuski i Grzegorz Pasiut. Na nominację liczą również wspomniany Galant, Jakub Witecki oraz Michał Kotlorz.

- Pierwsze dni zgrupowania były ciężkie, ale teraz odzyskujemy świeżość i pracujemy nad taktykę - tłumaczy Kotlorz, który w fazie play-off sezonu 2012/13 nie zagrał z powodu kontuzji palca. - Cały czas utrzymywałem jednak formę fizyczną na odpowiednim poziomie. Selekcjoner obdarzył mnie zaufaniem i robię wszystko, aby go nie zawieść. Z dłonią jest już wszystko w porządku i jestem gotowy do gry.

- Praca z takim fachowcem jak Igor Zacharkin to ogromne wyróżnienie - dodaje Adam Bagiński. - Wyniki naszych towarzyskich porażek poszły w świat, ale szczyt naszej formy ma przyjść na mistrzostwa. Oczywiście decydujący będzie pojedynek z Ukrainą, ale nie możemy lekceważyć żadnego rywala. Holendrzy zrobili spore postępy. Wierzę jednak, że trener Zacharkin zmobilizuje nas w taki sposób, że pewnie pokonamy pierwszych rywali. Ukraina będzie grała u siebie, ale jesteśmy żądni rewanżu za porażkę w eliminacjach olimpijskich.

Podczas MŚ w Doniecku kolejnym rywalami Polski będą Litwa, Rumunia, Holandia, Estonia i Ukraina. Turniej rozpocznie się w niedzielę i potrwa do 20 kwietnia. Wszystkie mecze reprezentacji Polski będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
6. KS Unia Oświęcim 3
7. MH Automatyka Gdańsk 3
8. GKS Tychy 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
11. PGE Orlik Opole 1
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies