position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Atut własnego lodowiska nie jest ważny w tej rywalizacji

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 22 marca 2013 13:42
autor: Magda Wolschon
Wypowiedzi zawodników oraz trenerów obu drużyn po trzecim meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski: GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok , przegranym przez zespół gospodarzy 1:4.

Grzegorz Pasiut, napastnik GKS Tychy:
- Sanok zagrał tak jak my chcieliśmy zagrać. Mieliśmy czekać na ich błędy, a stało się zupełnie odwrotnie. Szybko straciliśmy bramkę w osłabieniu. Ten mecz nie ułożył się po naszej myśli. Pierwsza tercja ustawiła spotkanie, bo graliśmy sporo w osłabieniu. Niepotrzebne kary wybiły nas z rytmu. Sanok mógł później kontrolować grę. To nie było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Przed meczem nie myśleliśmy, że to ostatni pojedynek w tej rywalizacji. Wyszliśmy jak na każde inne spotkanie i chcieliśmy je wygrać. Będziemy chcieli zakończyć tą rywalizację w czterech meczach, ale ciężko powiedzieć czy się uda. 

Marian Csorich, obrońca GKS Tychy:
-Wygląda na to, że atut własnego lodowiska nie jest ważny w tej rywalizacji. My wygraliśmy dwa razy w Sanoku, a teraz to Sanok wygrał na naszym terenie. Rywale prowadzili po pierwszej tercji, co znacznie ułatwiło im później grę z kontry. Chcieliśmy doprowadzić do wyrównania, ale nie udało się. Przyjmujemy tą porażkę z pokorą, bo Sanok przez cały sezon zasadniczy był na pierwszym miejscu w tabeli. Dużo strzałów było niecelnych albo prosto w bramkarza, musimy to zmienić przed kolejnym meczem. Sanok to jeszcze aktualny Mistrz Polski, mają swoje problemy po przegranych półfinałach, ale nie zlekceważyliśmy ich i nie uwierzyliśmy za szybko w brązowy medal. Musimy lepiej zagrać w obronie, nie możemy dopuścić do sytuacji, że to my będziemy gonić wynik. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że pojedziemy na piąty mecz do Sanoka. 

Marcin Kolusz, napastnik Ciarko PBS Bank Sanok:
-  Po przegranych meczach u siebie przyjechaliśmy do Tychów zastanawiając się czy chcemy, żeby to był nasz ostatni mecz w tym sezonie. Wyszliśmy na lód bardziej zdeterminowani, każdy się przyłożył, każdemu zależało żeby zagrać kolejne mecze. Ważnym elementem była nasza dyscyplina taktyczna. Ta wygrana jest dla nas podnosząca na duchu. Od dwóch lat nie przegraliśmy czterech meczów z rzędu i w końcu się odblokowaliśmy. Patrzymy optymistycznie w przyszłość i mamy nadzieję, że wrócimy na piąte spotkanie do Sanoka. 

 Bartłomiej Pociecha, obrońca Ciarko PBS Bank Sanok:
- W końcu wygraliśmy, spełniliśmy wszystkie założenia taktyczne. Wykorzystaliśmy szanse podarowane przez GKS, jednak szkoda, że nie wykorzystaliśmy wszystkich, bo wynik mógłby być wyższy. W pierwszych meczach u siebie byliśmy jeszcze głowami w ćwierćfinałach, mieliśmy złą taktykę, chcieliśmy zdobyć wiele bramek, lecz to się nie udało i jak wiadomo przegraliśmy. Dziś się to zmieniło zagraliśmy zupełnie inaczej i jutro zostawimy serce na lodzie, żeby zwiększyć swoje szanse na brązowy medal i przenieść rywalizacje do Sanoka.

Marcin Ćwikła, II trener Ciarko PBS Bank Sanok:
- To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Zagraliśmy dobrze taktycznie. Uważam, że zadecydowały przewagi, w których strzeliliśmy trzy bramki i to przesądziło o naszym zwycięstwie. Drużyna ochłonęła po przegranej z Cracovią i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Dominik Salamon, II trener GKS Tychy:
- Ta porażka nie jest jakąś straszną tragedią, bo przed nami kolejny mecz. Będziemy chcieli się zrehabilitować. Zagraliśmy dwa dobre spotkania w Sanoku, teraz mieliśmy słabszy mecz. W piątek w zespole na pewno będzie pełna mobilizacja i będziemy chcieli udowodnić, że w tej rywalizacji to my jesteśmy drużyną lepszą.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na Stadionie Zimowym
piątek, 20 lipca 2018


GKS Tychy TV

Jarosław Rzeszutko: Po każdej kontuzji wracam silniejszy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies