position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Dobrze, że szybko pozbieraliśmy się po tych nieudanych półfinałach

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 19 marca 2013 20:56
autor: Patrycja Hołojda & Michał Rus
Wypowiedzi zawodników oraz trenerów obu drużyn po drugim meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski: Ciarko PBS Bank Sanok - GKS Tychy, wygranym przez zespół gości 3:2.

Teddy Da Costa, napastnik GKS Tychy:
- Mieliśmy ciężki i smutny tydzień po porażkach z Jastrzębiem. Powiedzieliśmy sobie, że już tak naprawdę nie mamy nic do stracenia i gramy na luzie, dla sportu i zabawy. Widocznie takie podejście nam bardzo służy. To był ciężki mecz, o czym świadczy chociażby fakt, że bramki wpadały na przemian. W końcówce zrobiło się nerwowo, ale na szczęście przetrwaliśmy. Chcielibyśmy zakończyć rywalizację w czwartek, ale nie będę nic obiecywał, bo wszystko może się zdarzyć.

Arkadiusz Sobecki, bramkarz GKS Tychy:
- Zupełnie inaczej się gra jeżeli gramy zespołowo. Dwa mecze z Jastrzębiem przegraliśmy po karnych, co nie do końca jest miarodajne, ale jeżeli nie strzela się bramek to ciężko jest wygrać mecz. Niedzielny mecz był dużo łatwiejszy, ale mimo wszystko podobny do dzisiejszego. Wczoraj Sanok też zaczął grać dopiero od połowy meczu. Dzisiaj o naszym zwycięstwie zadecydowały detale. Wiadomo, że chcielibyśmy, żeby rywalizacja zakończyła się w jednym meczu, ale zobaczymy w jakiej dyspozycji będziemy w czwartek.

Adam Bagiński, napastnik GKS Tychy:
- Zrobimy wszystko, żeby wygrać czwartkowy mecz. Fajnie, że prowadzimy 2:0, ale musimy zachować dyscyplinę w Tychach. Dobrze, że pozbieraliśmy się po tych nieudanych półfinałach i daliśmy radę tutaj dwukrotnie wygrać. To jest bardzo trudny teren, zawsze ciężko nam się tutaj grało. Wczoraj sanoczanie mieli zły początek, Przemek Odrobny puścił cztery bramki i to na pewno ustawiło mecz. Później zaczęli jeździć i doprowadzili do 2:4. Na szczęście zagraliśmy mądrze trzecią tercję i udało nam się strzelić jeszcze dwa gole. Na pewno - zarówno wczoraj jak i dzisiaj - pomógł nam też Arek. Jesteśmy dobrej myśli przed spotkaniem w Tychach.

Łukasz Sokół, obrońca GKS Tychy:
- Nie wiem kto powiedział, że przyjechaliśmy tutaj po co najmniej jedno zwycięstwo. Jechaliśmy zagrać jak najlepiej i bardzo fajnie, że się nam to udało. Wracamy do Tychów z dwumeczową zaliczką, co bardzo nas cieszy. Było widać, że w pierwszym meczu drużyna z Sanoka była jeszcze bardzo rozbita, teraz widać już powoli, że wracają do swojej formy. Chcielibyśmy zakończyć sezon w czwartek, ale to jest tylko sport, więc wszystko okaże się podczas meczu.

Peter Kremen, trener GKS Tychy:
- Dzisiejszy mecz był bardziej wyczerpujący niż wczorajszy. Sanok grał lepiej, ambitniej. My zagraliśmy to co powiedzieliśmy sobie na porannym rozjeździe, z kontry. Szczególne podziękowania należą się Arkowi Sobeckiemu, który bardzo nam dzisiaj pomógł. Założeniem było wygranie tutaj chociaż jednego meczu, cieszę się, że udało się zwyciężyć w dwóch. Sanoczanom dużo lepiej będzie się grało w Tychach - oni mogą, my musimy. Przy tak wyrównanych drużynach wszystko może się zdarzyć.

Marcin Ćwikła, trener Ciarko PBS Bank Sanok:
- Nie mieliśmy dzisiaj szczęścia pod tyską bramką. Wczorajszy mecz był w naszym wykonaniu najgorszym w tych play-offach. Na pewno nie można zarzucić mojej drużynie braku ambicji. Faktycznie, Sobecki bardzo pomógł swojej drużynie.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 59
2. GKS Tychy 45
3. JKH GKS Jastrzębie 38
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 37
5. KH Energa Toruń 33
6. Comarch Cracovia 29
7. KS Unia Oświęcim 23
8. Zagłębie Sosnowiec 23
9. MH Automatyka Gdańsk 22
10. PGE Orlik Opole 17
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:1
środa, 14 listopada 2018


GKS Tychy TV

Błażej Salamon: Każdy zawodnik chce zdobyć Mistrzostwo Polski


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies