position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Przegraliśmy pierwszą rundę, ale nie przegraliśmy jeszcze walki

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 3 marca 2013 14:22
autor: Marta Zawalska
Wypowiedzi zawodników oraz trenerów obu drużyn po pierwszym półfinałowym meczu JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy, wygranym przez zespół gospodarzy 5:3.

Rafał Dutka, obrońca GKS Tychy:
- Wyszliśmy trochę spięci na to spotkanie. Na pewno nasi kibice dzisiaj nam pomogli, ale też wywołali na nas presję. Dla nich chcieliśmy wygrać ten mecz. Dziś się nic nie dzieje, z Oświęcimiem też przegraliśmy pierwszy mecz. Jedziemy teraz do Tychów i postaramy się zrobić wszystko, żeby te dwa spotkania wygrać. Na pewno w szatni po meczu padły ostre słowa. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z tej porażki. Zdarza nam się w tym sezonie tak, że po strzelonej bramce od razu tracimy kilka. Nie możemy w play-offach popełniać takich błędów bo to bardzo dużo może kosztować. Do wyniku 3:3 nasza gra wyglądała dobrze. Potem troszkę przestaliśmy grać, oddaliśmy inicjatywę Jastrzębiu. Przed meczem w Tychach musimy zwrócić uwagę na pomoc bramkarzowi, który odbije pierwszy strzał, ale dobitka już może wpaść do bramki. Od tego są obrońcy aby ten krążek wybijali.  

Jakub Witecki, napastnik GKS Tychy:
Jastrzębie gra pressingiem, grają twardo. Ciężko się z nimi gra, ale w Tychach postaramy się wygrać dwa mecze. Jastrzębie nam odskoczyło i mimo naszego wysiłku nie udało nam się odrobić strat. Statystyki mówią same za siebie - oddajemy za mało strzałów. Musimy zniwelować małe detale, jak np. strzały na bramkę przeciwnika, łapanie niepotrzebnych kar. Musimy również poprawić grę w przewadze.   

Petr Lipina, napastnik JKH GKS Jastrzębie:
Walczyliśmy przez cały sezon, aby znaleźć się w półfinale. Udało nam się. W dzisiejszym spotkaniu byliśmy lepsi od drużyny GKS-u. W półfinale gra się o wszystko, nawet najmniejszy błąd może wiele kosztować. To był pierwszy mecz, pokazaliśmy, że stać nas na grę w finale. Zarówno my jak i tyszanie walczyliśmy w tym spotkaniu. Na początku spotkanie nie układało się po naszej myśli, udało nam się jednak z wyniku 0:1 wyprowadzić na 2:1. Nie jest ważne to jak zaczęliśmy, ale to jak skończyliśmy. Udało nam się odrobić straty i jestem z tego bardzo zadowolony. Oczywiście jedziemy do Tychów po to, żeby wygrać, nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ na terenie rywala gra się niezmiernie ciężko. Myślę, że w Tychach oba mecze będą podobne do dzisiejszego, bardzo zacięte i waleczne. 

Dominik Salamon, II trener GKS Tychy:
Zaczęliśmy play-off, pierwszy mecz przegrany. Myślę, że słabo zagraliśmy w obronie, nie chodzi tu tylko o grę we własnej tercji. Zostawialiśmy za dużo miejsca przeciwnikowi w tercji środkowej. Jastrzębia łatwo wchodziło do naszej tercji, stwarzając sobie przez to dogodne sytuacje, które umieli wykorzystać. Chłopcy walczyli i trzeba przyznać, ze zabrakło nam spokoju i cierpliwości. Przed nami są następne mecze, po tym spotkaniu wyciągniemy wnioski. Przegraliśmy pierwszą rundę, ale nie przegraliśmy jeszcze walki. 

Daniel Czubiński, II trener JKH GKS Jastrzębie: 
- Zrobiliśmy pierwszy ważny krok, wygraliśmy bitwę, ale jeszcze nie wojnę, jak powiedział trener Salamon. Zagraliśmy zdyscyplinowanie w obronie, skutecznie w ataku, jednak w drugiej tercji mogliśmy strzelić troszkę więcej bramek.  Zagraliśmy konsekwentnie w całym spotkaniu, również w trzeciej tercji, kontrolowaliśmy mecz do samego końca. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 29
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies