position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Być albo nie być

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 23 grudnia 2008 00:00
W dzisiejszym spotkaniu Tyszanie zagrają z Sanokiem, a stawką spotkania dla GKS-u będzie awans do czołowej szóstki.Przed dzisiejszym arcyważnym spotkaniem postanowiliśmy udać się na trening GKS Tychy. Trzeba zaznaczyć, że odbył się on nareszcie na odremontowanym lodowisku w Tychach.  Widać było, że hokeiści byli skoncentrowani, ale wyczuwało się pewną nerwowość, która na pewno nie była spowodowana pierwszym treningiem na własnym obiekcie. O nastroje w drużynie przed decydującym spotkaniem postanowiliśmy zapytać Sławomira Krzaka, napastnika gospodarzy:

„Bardzo chcielibyśmy dzisiejszy mecz wygrać i znaleźć się w pierwszej szóstce, nastawienie drużyny przed dzisiejszym spotkaniem jest bojowe. Dziś pierwszy trening na nowym lodowisku, bardzo chcielibyśmy rozpocząć nowy rok goszcząc tutaj czołowe drużyny z PLH.”

Sławku, po świetnej passie zwycięstw nadszedł kryzys. Czy możesz powiedzieć co jest jego przyczyną?

„Trudno powiedzieć, rzeczywiście po zmianie trenera mieliśmy doskonałą serię, a potem coś pękło. Na pewno powodem gorszej gry była plaga kontuzji, która spadła na nasz zespół, szczególnie brakuje lidera drużyny Adriana Parzyszka, który dzisiaj także nie zagra. Po kolejnych przegranych podupadliśmy trochę psychicznie i nie możemy się z tego otrząsnąć.”

Czy możesz porównać treningi W.Matczaka i waszego obecnego trenera?

„Trudno jest porównywać, gdyż to są dwie rożne szkoły i różnią się wieloma elementami przygotowania taktycznego i fizycznego drużyny. Moim zdaniem trener Matczak dobrze spisywał się jako szkoleniowiec, na co dowodem są osiągnięcia z GKS Tychy, żaden z poprzednich trenerów tyle nie osiągnął. Nie ma co ukrywać, my zawodnicy słabą postawą w tamtych spotkaniach trochę przyczyniliśmy się do jego odejścia.”

Sławku, na koniec musimy zadać jedno z tych trudnych pytań, czy zostały uregulowane zaległości finansowe wobec zawodników?

„Jeśli chodzi o finanse trzeba zapytać dyrektora drużyny.” Nalegaliśmy jednak na odpowiedź i Sławek powiedział tajemniczo: „Wszystko jest na dobrej drodze…”

 

Tyszanie mecz rozpoczną w takim samym składzie jak w poprzednim spotkaniu z Nestą Toruń. Widowisko rozpocznie się o godzinie 18.00 na lodowisku w Katowicach.

Lodowisko w Tychach czeka już tylko na odbiór techniczny, który potrwa do połowy stycznia.  Galeria, w której zaprezentujemy zdjęcia świeżo odremontowanego obiektu zostanie zamieszczona w późniejszych godzinach.

 

Grzegorz Przybylski

gkstychy/hokej24

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 48
2. Comarch Cracovia 42
3. JKH GKS Jastrzębie 39
4. Tauron KH GKS Katowice 38
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 31
6. MH Automatyka Gdańsk 27
7. PGE Orlik Opole 21
8. KS Unia Oświęcim 20
9. TMH Polonia Bytom 20
10. Anteo Naprzód Janów 8
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 19 listopada 2017


GKS Tychy TV

18. kolejka PHL: Skrót meczu GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies