Toruń (nie) zdobyty

niedziela, 21 grudnia 2008 00:00
Po dwóch słabszych tercjach i wspaniałej końcówce, GKS przegrał w Toruniu, w karnych 4:3.

Na początku głos należał do torunian, którzy już w połowie meczu prowadzili 3:0, po dwóch bramkach Bomastka i jednej Kubata. Kilkanaście sekund przed syreną oznajmiającą zakończenie drugiej tercji, doszło do spięcia pomiędzy kilkoma zawodnikami obu zespołów. Efektem tego były kary dla siedmiu hokeistów. W sumie 24 minuty. Ta sytuacja i przerwa w grze miała zbawienny wpływ na GKS, który na ostatnią część wyszedł wyraźnie zmotywowany i w tej tercji tylko on zdobywał bramki. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Sarnik i raz Bacul, przy golu którego asystował nasz bramkarz, Arkadiusz Sobecki. Tyszanie mogli rozstrzygnąć losy spotkania i miejsca w lepszej szóstce, ale niestety w 57. minucie Michał Woźnica trafił w słupek. Dogrywka nie przyniosła rozwiązania i sędziowie musieli zarządzić rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze.

Pomimo dopisania do swojego dorobku punktowego jednego oczka, tyszanie spadli na siódme miejsce w tabeli (JKH Jastrzębie pokonało Polonię Bytom 5:2). Żeby z powrotem wskoczyć na szóste, muszą wygrać -obojętnie czy w regulaminowym czasie gry czy w dogrywce- we wtorek w Katowicach, z drużyną z Sanoka. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to bardzo ważne spotkanie. Początek o godzinie 18.

TKH Toruń - GKS Tychy 4:3 (2:0, 1:0, 0:3, 0:0, 2:0)
1:0 Kubat - Dołęga - Bomastek (8')
2:0 Bomastek - Salonen - Dołęga (10')
3:0 Bomastek - Salonen (31')
3:1 Sarnik - Bagiński (48') 4/5
3:2 Bacul - Gonera - Sobecki (56')
3:3 Sarnik - Wołkowicz (58')
Karne: Dołęga, Bomastek

TKH: Plaskiewicz - Dąbkowski, Buril; Bomastek, Salonen, Dołęga - Kubat, Cychowski; Marmurowicz, Paakkarinen, Dzięgiel - Koseda, K. Piotrowski; Jastrzębski, Koszarek, Chrzanowski - Wiśniewski, Kuchnicki, Wieczorek.

GKS: Sobecki - Gonera, Gwiżdż; Bacul, Jakubik, Paciga - Mejka, Majkowski; Proszkiewicz, Garbocz, Sarnik - Kotlorz, Śmiełowski; Wołkowicz, Bagiński, Woźnica - Banachewicz, Krzak, Maćkowiak