position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Ważne zwycięstwo przed podziałem.

Hokej › Aktualności › Wiadomości
sobota, 20 grudnia 2008 00:00
Po fatalnej serii sześciu porażek z rzędu, GKS wygrał z Naprzodem Janów 3:2.

Po pierwszej bezbramkowej i wyrównanej tercji, w drugiej worek z bramkami otworzył GKS. Po podaniu Garbocza, który wrócił do składu po kontuzji, i Sarnika bramkę zdobył Proszkiewicz. Jednak tyszanie nie cieszyli się długo prowadzeniem, bo już po niespełna minucie Janów doprowadził do wyrównania. Rzadko spotykanego gola, bo strzelonego bezpośrednio z wygranego bulika zaliczył Koszowski. Jeszcze w końcówce tej części spotkania, gospodarze, którzy grali z przewagą dwóch zawodników, ponownie objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robin Bacul, który rozegrał swój pierwszy mecz po półtoratygodniowej absencji. Na kolejne bramki kibice zgromadzeni na lodowisku w Katowicach musieli czekać do końca meczu. Najpierw w 59. minucie, GKS, za sprawą Sarnika strzelił trzeciego gola, przy którym podobnie jak i przy poprzednim asystował Tomasz Proszkiewicz, który został wybrany najlepszym zawodnikiem gospodarzy. Później, rozluźnieni tyszanie pozwolili janowianom na zdobycie jeszcze jednej bramki, na 9 sekund przed ostatnim syreną.

Wciąż toczy się walka o szóste (ostatnie premiowane grą w lepszej grupie) miejsce w tabeli, pomiędzy naszym, tyskim GKS-em, a zespołem z Jastrzębia. JKH ma już tylko minimalne szanse na wskoczenie przed GKS - tyszanie musieliby przegrać swoje dwa ostatnie mecze w tym roku (z drużynami z Torunia i Sanoka), a JKH wygrać jutro z Polonią Bytom.

Na prośbę klubów Ekstraligi, PZHL przeniósł pierwszą kolejkę po podziale na mocniejszą i słabszą grupę, z 2-ego stycznia, na 27-ego stycznia 2009.

GKS Tychy - Naprzód Janów 3-2 (0:0, 2:1, 1:1)

1-0 Proszkiewicz - Sarnik - Garbocz (34')
1-1 Koszowski (35')
2-1 Bacul - Proszkiewicz (39')
3-1 Sarnik - Proszkiewicz (59')
3-2 Klisiak - Tabaczek (60')

GKS: Sobecki - Gonera, Gwiżdż; Bacul, Jakubik, Paciga - Mejka, Majkowski; Proszkiewicz, Garbocz, Sarnik - Kotlorz, Śmiełowski; Wołkowicz, Bagiński, Woźnica; Maćkowiak - Krzak - Matczak

Naprzód: M. Elżbieciak - Działo, Gallo; Wojtarowicz, Tabaczek, Klisiak - Zatko, Kulik; Klaczansky, Lauko, Jóźwik - Gabryś, Czinalski; Stachura, Koszowski, Słodczyk - Pohl, L. Elżbieciak, Frączek.

Kary: 24 (w tym 10 min Gwiżdża) - 18.

autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Koszykarski trening hokeistów
piątek, 25 maja 2018


GKS Tychy TV

Dzień z hokeistami GKS Tychy od kulis


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies