position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Dwuminutowe trzęsienie ziemi

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 9 grudnia 2008 00:00
Tyszanom po raz trzeci w tym sezonie nie udało się strzelić w meczu, ani jednej bramki.

Tradycyjnie już GKS rozpoczął mecz od przewinienia. Na ławkę kar w 2. minucie został odesłany Łukasz Mejka. Kilkanaście sekund później Podhale zdobywa pierwszego gola. Sobeckiego po raz trzeci w tym sezonie pokonuje Voznik. Tyszanie próbują strzelić kontaktową bramkę. Niestety nieskutecznie. W 4. minucie może być już 2:0 dla nowotarżan. Sroka, po podaniu Różańskiego trafia w poprzeczkę. Jednak co się odwlecze to nie uciecze... Kilka chwil później Ziętara przejmuje krążek pod bramką Sobeckiego i pokonuje go strzałem prosto w okienko. Kolejne minuty to naprzemienne ataki obu drużyn. Najlepszą okazję na zdobycie wyrównującego gola dla GKS-u miał Bagiński, który nie trafił jednak do pustej bramki. 

Scenariusz początku drugiej tercji jest bardzo podobny do tego z pierwszej: Kotlorz wędruje na karę, a Podhale, za chwilę strzela trzeciego gola. Tym razem do protokołu wpisuje się Łabuz. Nerwy puszczają kolejnym graczom. Dziesięciominutową karą za niesportowe zachowanie się, zostaje ukarany Majkowski. Szarotki nie wykorzystują tej sytuacji. W 27. minucie tyszanie po raz pierwszy mają okazję grać w przewadze. Za faul na tyskim zawodniku, na ławkę wędruje Iskrzycki. Jeden zawodnik więcej nie pomaga jednak GKS-owi. W 30. minucie robi się gorąco pod bramką golkipera Nowego Targu. Ten jednak przy pomocy kolegów z drużyny, wychodzi z opresji obronną ręką. Na lodzie iskrzy między hokeistami. Na ławkę kar zostaje odesłany strzelec drugiej bramki dla Podhala, Piotr Ziętara, który po zakończeniu przewinienia wyjeżdża z boksu i po podaniu Baranyka zalicza kolejne trafienie. Tyszanie jak oczarowani, w ciągu niespełna dwóch minut tracą trzy gole! W 37. Sobeckiego, który po tym golu zjeżdża do boksu, pokonuje Gaj, a chwilę później nierozgrzanego Witka, Różański, który zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.   

W trzeciej odsłonie, następuje zmiana bramkarzy w zespole z Nowego Targu. Zborowskiego zastępuje Rajski. W 43. minucie za brutalny atak na Gwiżdżu, karą meczu zostaje ukarany Kubenko. Tyszanie przez pięć minut grają z przewagą jednego zawodnika - na nasze nieszczęście bez jakiegokolwiek pomysłu na strzelenie bramki. Do końca meczu wynik nie ulega już zmianie, chociaż zarówno GKS, jak i Podhale ma ku temu kilka okazji.

Z meczu na mecz, lista kontuzjowanych zawodników coraz bardziej się powiększa, a przed GKS-em teraz dwa bardzo trudne spotkania, z sosnowieckim Zagłębiem i gdańskim Stoczniowcem. Po dzisiejszej kolejce tyszanie mają już tylko trzy punkty przewagi nad siódmym Jastrzębiem i ciągle nie są pewni walki w lepszej szóstce, w drugim etapie sezonu zasadniczego.

Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

1:0 Voznik - Baranyk - Kubenko (1.49) 5/4
2:0 Ziętara - Gaj (10.50)
3:0 Łabuz - Petrina - Dziubiński (22.00) 5/4
4:0 Ziętara - Baranyk (35.37)
5:0 Gaj - Malasiński (36.42)
6:0 Różański - Zapała (37.30)

Podhale: Zborowski (40.01 Rajski) - Sroka, Sulka; Różański, Zapała, Kacirz - Priechodsky, Dutka; Baranyk, Voznik, Kubenko - Łabuz, Petrina; Dziubiński, Malasiński, Batkiewicz - Gaj, Galant; Ziętara, Iskrzycki, Kmiecik.

GKS: Sobecki (36.43 Witek) - Śmiełowski, Gonera; Sarnik, Krzak, Proszkiewicz - Majkowski, Mejka; Woźnica, Jakubik, Paciga - Jakesz, Kotlorz, Wołkowicz, Maćkowiak, Matczak - Gwiżdż, Baranowski; Bagiński, Banachewicz.

autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy mistrzem Polski! GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 2:1 (Galeria 2)
piątek, 30 marca 2018


GKS Tychy TV

Andrei Gusow: To będzie szkoła dla zawodników


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies