position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Dwuminutowe trzęsienie ziemi

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 9 grudnia 2008 00:00
Tyszanom po raz trzeci w tym sezonie nie udało się strzelić w meczu, ani jednej bramki.

Tradycyjnie już GKS rozpoczął mecz od przewinienia. Na ławkę kar w 2. minucie został odesłany Łukasz Mejka. Kilkanaście sekund później Podhale zdobywa pierwszego gola. Sobeckiego po raz trzeci w tym sezonie pokonuje Voznik. Tyszanie próbują strzelić kontaktową bramkę. Niestety nieskutecznie. W 4. minucie może być już 2:0 dla nowotarżan. Sroka, po podaniu Różańskiego trafia w poprzeczkę. Jednak co się odwlecze to nie uciecze... Kilka chwil później Ziętara przejmuje krążek pod bramką Sobeckiego i pokonuje go strzałem prosto w okienko. Kolejne minuty to naprzemienne ataki obu drużyn. Najlepszą okazję na zdobycie wyrównującego gola dla GKS-u miał Bagiński, który nie trafił jednak do pustej bramki. 

Scenariusz początku drugiej tercji jest bardzo podobny do tego z pierwszej: Kotlorz wędruje na karę, a Podhale, za chwilę strzela trzeciego gola. Tym razem do protokołu wpisuje się Łabuz. Nerwy puszczają kolejnym graczom. Dziesięciominutową karą za niesportowe zachowanie się, zostaje ukarany Majkowski. Szarotki nie wykorzystują tej sytuacji. W 27. minucie tyszanie po raz pierwszy mają okazję grać w przewadze. Za faul na tyskim zawodniku, na ławkę wędruje Iskrzycki. Jeden zawodnik więcej nie pomaga jednak GKS-owi. W 30. minucie robi się gorąco pod bramką golkipera Nowego Targu. Ten jednak przy pomocy kolegów z drużyny, wychodzi z opresji obronną ręką. Na lodzie iskrzy między hokeistami. Na ławkę kar zostaje odesłany strzelec drugiej bramki dla Podhala, Piotr Ziętara, który po zakończeniu przewinienia wyjeżdża z boksu i po podaniu Baranyka zalicza kolejne trafienie. Tyszanie jak oczarowani, w ciągu niespełna dwóch minut tracą trzy gole! W 37. Sobeckiego, który po tym golu zjeżdża do boksu, pokonuje Gaj, a chwilę później nierozgrzanego Witka, Różański, który zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.   

W trzeciej odsłonie, następuje zmiana bramkarzy w zespole z Nowego Targu. Zborowskiego zastępuje Rajski. W 43. minucie za brutalny atak na Gwiżdżu, karą meczu zostaje ukarany Kubenko. Tyszanie przez pięć minut grają z przewagą jednego zawodnika - na nasze nieszczęście bez jakiegokolwiek pomysłu na strzelenie bramki. Do końca meczu wynik nie ulega już zmianie, chociaż zarówno GKS, jak i Podhale ma ku temu kilka okazji.

Z meczu na mecz, lista kontuzjowanych zawodników coraz bardziej się powiększa, a przed GKS-em teraz dwa bardzo trudne spotkania, z sosnowieckim Zagłębiem i gdańskim Stoczniowcem. Po dzisiejszej kolejce tyszanie mają już tylko trzy punkty przewagi nad siódmym Jastrzębiem i ciągle nie są pewni walki w lepszej szóstce, w drugim etapie sezonu zasadniczego.

Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

1:0 Voznik - Baranyk - Kubenko (1.49) 5/4
2:0 Ziętara - Gaj (10.50)
3:0 Łabuz - Petrina - Dziubiński (22.00) 5/4
4:0 Ziętara - Baranyk (35.37)
5:0 Gaj - Malasiński (36.42)
6:0 Różański - Zapała (37.30)

Podhale: Zborowski (40.01 Rajski) - Sroka, Sulka; Różański, Zapała, Kacirz - Priechodsky, Dutka; Baranyk, Voznik, Kubenko - Łabuz, Petrina; Dziubiński, Malasiński, Batkiewicz - Gaj, Galant; Ziętara, Iskrzycki, Kmiecik.

GKS: Sobecki (36.43 Witek) - Śmiełowski, Gonera; Sarnik, Krzak, Proszkiewicz - Majkowski, Mejka; Woźnica, Jakubik, Paciga - Jakesz, Kotlorz, Wołkowicz, Maćkowiak, Matczak - Gwiżdż, Baranowski; Bagiński, Banachewicz.

autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. PGE Orlik Opole 3
6. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
7. KS Unia Oświęcim 3
8. MH Automatyka Gdańsk 3
9. GKS Tychy 3
10. Zagłębie Sosnowiec 3
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
12. Kadra PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies