Pierwsza tercja ustawiła całe spotkanie

niedziela, 30 listopada 2008 00:00
Hokeiści GKSu zakończyli weekend z kompletem punktów. Tym razem pokonali bytomską Polonię 5:0.

Już pierwsza gra w liczebnej przewadze przyniosła gościom szybkie prowadzenie. Gdy na ławce kar siedział Steckiewicz, podanie od Proszkiewicza wykorzystał Krzak i zrobiło się 1:0. W 9 minucie to gospodarze mieli okazję do wyrównania, ale tyszanie dzielnie bronili się będąc w podwójnym osłabieniu. Kilka minut później GKS pokazał rywalowi jak się gra w przewagach. Tym razem Woźnica zaskoczył Lundina, podwyższając tym samym wynik meczu na 2:0. Trzecie trafienie w tej tercji zaliczył, ostatnio regularnie punktujący, Sarnik.

W drugiej odsłonie zamiast goli oglądaliśmy festiwal kar. I tak najbardziej wędrówkę na ławkę kar upodobali sobie Bagiński z Jakubikiem.

Ostatnia tercja przyniosła nam jeszcze dwa trafienia, a ich autorami byli kolejno Proszkiewicz i Wołkowicz.

Polonia Bytom - GKS Tychy 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)

Bramki:
0:1 Krzak - Proszkiewicz (3') 5/4
0:2 Woźnica - Jakubik, Kotlorz (15') 5/4
0:3 Sarnik - Kotlorz (18') 5/5
0:4 Proszkiewicz - Krzak, Sarnik (48') 5/5
0:5 Wołkowicz - Śmiełowski (50') 4/4

Tychy: Sobecki - Śmiełowski, Gonera, Wołkowicz, Matczak, Bacul - Majkowski, Mejka, Sarnik, Krzak, Proszkiewicz - Jakesz, Kotlorz, Woźnica, Jakubik, Bagiński.

Bytom: Lundin - Owczarek, Nenko, M. Puzio, Krokosz, Kukulski - K. Kozłowski, Zając, Tylka, Garbarczyk, Kłaczyński - Steckiewicz, Bychawski, Mandla, Szydło, Kuźniecow.

niedziela, 23 września 2018

21. kolejka PHL: Opinia Andrei Gusowa po meczu Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 5:2