position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Znowu musimy liczyć na kogoś

Hokej › Aktualności › Wiadomości
sobota, 16 lutego 2013 14:33
autor: Marta Zawalska & Patrycja Hołojda
Wypowiedzi zawodników oraz trenerów obu drużyn po meczu 41. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej, GKS Tychy - Comarch Cracovia, wygranym przez zespół gości 4:3.

Adam Bagiński, napastnik GKS Tychy:
- Prowadząc 3:2 na sześć minut przed końcem meczu nie możemy pozwolić sobie na stratę dwóch bramek. I to w czternaście sekund! Niby gramy dalej, ale jednak to ciśnienie trochę spada, bo człowiek jest okropnie zły. Staraliśmy się coś jeszcze zrobić, ale było bardzo ciężko. Jestem strasznie rozczarowany. Pozostaje nam teraz dalej walczyć i wierzyć, że w Oświęcimiu damy radę. Wkurzające jest, że sami nie potrafimy zapewnić sobie tego drugiego miejsca tylko znowu musimy liczyć na kogoś. 

Radosław Galant, napastnik GKS Tychy:
- Z Cracovią nie ma nigdy łatwych meczów. Uważam, że byliśmy drużyną lepszą, mieliśmy swoje sytuacje, a mimo to przegraliśmy. Cracovia strzeliła nam dwie szybkie bramki i później ciężko było nam dogonić wynik. Na pewno zabrakło dzisiaj w naszych szeregach Teddy'iego. Nie ważne z kim się gra w play-offach - żeby zdobyć Mistrzostwo trzeba pokonać wszystkich.

Michał Piotrowski, napastnik Comarch Cracovii:
- Wiedzieliśmy, że dzisiejszy mecz będzie bardzo ciężki i tak też było, obie ekipy chciały zdobyć komplet punktów. Jestem szczęśliwy, że udało nam się zwyciężyć po raz peirwszy w tym sezonie w Tychach. Trzy punkty, które tu zdobyliśmy są dla nas bardzo cenne. Cieszę się, że nie poddaliśmy się, gdy Tychy objęły prowadzenie i udało nam się odrobić straty. Josef Fojtik strzelił dwie bardzo ważne bramki. Również w niedzielę chcemy wygrać nasze spotkanie z Zagłębiem. Myślę, że dwutygodniowa przerwa dobrze wpłynęła na morale drużyny, gramy trochę lepiej niż przed przerwą, jednak zobaczymy, jak to wszystko będzie wyglądało w play-off.  

Josef Fojtík, napastnik Comarch Cracovii:
Był to bardzo waleczny mecz. Walczyliśmy, podobnie zresztą, jak Tychy do ostatnuego gwizdka sędziego. Oba zespoły starały się grać mądrze w obronie. Mecz był wyrównany, błędy przeciwnika i nasza dobra zmiana, podczas której zdobyłem dwie bramki, zadecydowały o wyniku spotkania. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać czwarte miejsce do końca sezonu zasadniczego, czyli do najbliższej niedzieli. 

Peter Kremen, trener GKS Tychy:
- Obydwie drużyny zagrały dobre spotkanie. W drugiej tercji mieliśmy dużo okazji, ale niestety nie udało nam się strzelić bramki. W trzeciej odwróciliśmy losy spotkania, ale kolejny raz w ciagu minuty straciliśmy dwa gole, które zadecydowały o wyniku. Nie do końca wiem jak skomentować dzisiejszy mecz - chłopcy zagrali tak jak powiedziałem na odprawie, wykonali założenia taktyczne, walczyli, a znowu kończymy bez chociażby jednego punktu.

Rudolf Rohacek, trener Comarch Cracovia:
- Dzisiejszy mecz rozegraliśmy bardzo dobrze. W pierwszej tercji zagraliśmy świetnie taktycznie. Nie dopuszczaliśmy Tychów do naszej tercji i nie daliśmy im dużo okazji na zdobycie gola. W drugiej podobnie. Pierwsza połowa trzeciej tercji to dominacja gospodarzy. O wyniku zadecydowały dwie strzelone przez nas bramki w jednej zmianie. Nie do końca można powiedzieć, że cały mecz był pod naszą kontrolą. Wiadomo, że GKS jest zawsze groźnym przeciwnikiem, atakował, ale na szczęście udało nam się to przetrwać.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies