position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zagraliśmy jedno z najgorszych spotkań

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 28 stycznia 2013 16:11
autor: Patrycja Hołojda, Michał Rus
Wypowiedzi zawodników oraz trenerów obu drużyn po meczu 38. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej, Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy, wygranym przez zespół gości 0:3.

Teddy Da Costa, napastnik GKS Tychy:
- Zagraliśmy dzisiaj jedno z najgorszych spotkań. Po ostatnich wysokich porażkach Zagłębia, myśleliśmy, że będzie dużo łatwiej. W naszej grze zabrakło walki oraz gry ciałem. Dużo krzyczymy zamiast grać, a efektów nie widać. Młodzi sosnowiczanie zostawili dzisiaj na lodzie bardzo dużo zdrowia. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i skupić się na Sanoku.

Arkadiusz Sobecki, bramkarz GKS Tychy:
- Nie chcę już powtarzać, że zawsze ciężko nam się tutaj gra. Fakty są jednak takie, że Zagłębie gra u siebie całkowicie inaczej niż na wyjeździe. Jeśli nie odskoczy się im na trzy-cztery bramki, to potem jest bardzo ciężko. Cieszymy się tylko z trzech punktów, bo styl na pewno nie był oszałamiający. O lekceważeniu nie ma mowy, chociaż czasami spotkania z zespołem nastawionym na kontrataki są cięższe niż z równorzędnym rywalem. Mimo wszystkie chcielibyśmy jeszcze tutaj wrócić na ciężki, ale jeden mecz.

Rafał Cychowski, obrońca Zagłębia Sosnowiec:
- Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. Na pewno nie zabrakło nam sił, mimo tego, że GKS grał na cztery, a my na trzy piątki. Zagraliśmy jak równy z równym. Dwukrotnie w jednej akcji uderzałem krążek i gdyby wtedy wpadł, to kto wie, jak potoczyłoby się losy tego meczu. Mam nadzieję, że dzięki takiej grze na nowo zapracujemy na zaufanie kibiców.

Maciej Szewczyk, napastnik Zagłębia Sosnowiec:
- W pierwszej i drugiej tercji mieliśmy dużo więcej sytuacji. Byliśmy lepsi i to my powinniśmy wygrać ten mecz. Czasami mecz nie idzie po naszej myśli, gra nam się nie układa. Po ostatnich porażkach, chcieliśmy pokazać, że potrafimy grać w hokeja i myślę, że to nam się udało.

Peter Kremen, trener GKS Tychy:
- To było ciężkie spotkanie. Zagłębie na własnym lodowisku to zupełnie inna drużyna niż na wjazdach. Do ostatniej minuty sprawiali nam sporo problemów. Świetny mecz rozegrał Arek Sobecki, który w paru sytuacjach uratował nam skórę. Chociaż gra nie wyglądała za dobrze, to liczą się trzy punkty. Czy wrócimy tutaj na play offy? Walka o drugie miejsce w tabeli będzie się toczyć do samego końca. Jeśli będzie nam dane tutaj jeszcze zagrać, to z całą pewnością nie będzie to łatwy pojedynek. Absolutnie nie można nikogo lekceważyć. Nawet wtedy, kiedy rywale mają problemy z wystawieniem trzech pełnych "piątek", to na lodzie gra się pięciu na pięciu. Przed nami jeszcze trochę pracy, ale jestem dobrej myśli.

Krzysztof Podsiadło, trener Zagłębia Sosnowiec:
- Wielka szkoda, bo ten mecz był w naszym zasięgu. Szybko pozbieraliśmy się po wysokiej porażce w Jastrzębiu i zagraliśmy bardzo dobre zawody. Nasze oblicze zmieniło się w zasadzie w przeciągu jednego dnia. Decydujące były kary w trzeciej tercji, które wybiły nas z rytmu. Po stracie drugiej bramki podjęliśmy ryzyko, ale nie udało się. Optymistycznym prognostykiem jest zwyżkująca forma bramkarza Bartka Nowaka. Jeśli uwierzymy w siebie, możemy z każdym walczyć jak równy z równym.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies