position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zagraliśmy jedno z najgorszych spotkań

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 28 stycznia 2013 16:11
autor: Patrycja Hołojda, Michał Rus
Wypowiedzi zawodników oraz trenerów obu drużyn po meczu 38. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej, Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy, wygranym przez zespół gości 0:3.

Teddy Da Costa, napastnik GKS Tychy:
- Zagraliśmy dzisiaj jedno z najgorszych spotkań. Po ostatnich wysokich porażkach Zagłębia, myśleliśmy, że będzie dużo łatwiej. W naszej grze zabrakło walki oraz gry ciałem. Dużo krzyczymy zamiast grać, a efektów nie widać. Młodzi sosnowiczanie zostawili dzisiaj na lodzie bardzo dużo zdrowia. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i skupić się na Sanoku.

Arkadiusz Sobecki, bramkarz GKS Tychy:
- Nie chcę już powtarzać, że zawsze ciężko nam się tutaj gra. Fakty są jednak takie, że Zagłębie gra u siebie całkowicie inaczej niż na wyjeździe. Jeśli nie odskoczy się im na trzy-cztery bramki, to potem jest bardzo ciężko. Cieszymy się tylko z trzech punktów, bo styl na pewno nie był oszałamiający. O lekceważeniu nie ma mowy, chociaż czasami spotkania z zespołem nastawionym na kontrataki są cięższe niż z równorzędnym rywalem. Mimo wszystkie chcielibyśmy jeszcze tutaj wrócić na ciężki, ale jeden mecz.

Rafał Cychowski, obrońca Zagłębia Sosnowiec:
- Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. Na pewno nie zabrakło nam sił, mimo tego, że GKS grał na cztery, a my na trzy piątki. Zagraliśmy jak równy z równym. Dwukrotnie w jednej akcji uderzałem krążek i gdyby wtedy wpadł, to kto wie, jak potoczyłoby się losy tego meczu. Mam nadzieję, że dzięki takiej grze na nowo zapracujemy na zaufanie kibiców.

Maciej Szewczyk, napastnik Zagłębia Sosnowiec:
- W pierwszej i drugiej tercji mieliśmy dużo więcej sytuacji. Byliśmy lepsi i to my powinniśmy wygrać ten mecz. Czasami mecz nie idzie po naszej myśli, gra nam się nie układa. Po ostatnich porażkach, chcieliśmy pokazać, że potrafimy grać w hokeja i myślę, że to nam się udało.

Peter Kremen, trener GKS Tychy:
- To było ciężkie spotkanie. Zagłębie na własnym lodowisku to zupełnie inna drużyna niż na wjazdach. Do ostatniej minuty sprawiali nam sporo problemów. Świetny mecz rozegrał Arek Sobecki, który w paru sytuacjach uratował nam skórę. Chociaż gra nie wyglądała za dobrze, to liczą się trzy punkty. Czy wrócimy tutaj na play offy? Walka o drugie miejsce w tabeli będzie się toczyć do samego końca. Jeśli będzie nam dane tutaj jeszcze zagrać, to z całą pewnością nie będzie to łatwy pojedynek. Absolutnie nie można nikogo lekceważyć. Nawet wtedy, kiedy rywale mają problemy z wystawieniem trzech pełnych "piątek", to na lodzie gra się pięciu na pięciu. Przed nami jeszcze trochę pracy, ale jestem dobrej myśli.

Krzysztof Podsiadło, trener Zagłębia Sosnowiec:
- Wielka szkoda, bo ten mecz był w naszym zasięgu. Szybko pozbieraliśmy się po wysokiej porażce w Jastrzębiu i zagraliśmy bardzo dobre zawody. Nasze oblicze zmieniło się w zasadzie w przeciągu jednego dnia. Decydujące były kary w trzeciej tercji, które wybiły nas z rytmu. Po stracie drugiej bramki podjęliśmy ryzyko, ale nie udało się. Optymistycznym prognostykiem jest zwyżkująca forma bramkarza Bartka Nowaka. Jeśli uwierzymy w siebie, możemy z każdym walczyć jak równy z równym.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Koszykarski trening hokeistów
piątek, 25 maja 2018


GKS Tychy TV

Dzień z hokeistami GKS Tychy od kulis


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies