Pewna wygrana z Rumunią

sobota, 15 grudnia 2012 20:25
autor: pzhl.org.pl
W swoim drugim meczu na turnieju EIHC w Csikszeredzie hokejowa reprezentacja Polski pokonała Rumunię aż 7:2. W sobotę Polacy zagrają o 14:00 z Ukrainą o zwycięstwo w całym turnieju. W tym meczu, po raz 200. z orłem na piersi zagra Damian Słaboń.

Mecz z Rumunią nie rozpoczął się po myśli Polaków, bo w 24. sekundzie Szabolcs po raz pierwszy pokonał Kamila Kosowskiego. Polacy szybko wyrównali, bo już w 5. minucie gola zdobył Adam Bagiński. Podobna sytuacja miała miejsce w drugiej tercji. Na gola Moldovana błyskawicznie odpowiedział Tomasz Malasiński, a na sekundę przed końcem drugiej odsłony bramkę do szatni strzelił Patryk Noworyta i prowadziliśmy 3:2. Trzecia tercja to popis polskiej reprezentacji dowodzonej przez Igora Zacharkina i Wiaczesława Bykowa. Nie pozostawiliśmy złudzeń, który zespół był w tym pojedynku lepszy. Wszystkie cztery gole w ostatniej części gry zdobyli napastnicy mistrza Polski Ciarko PBS Bank KH Sanok: Krystian Dziubiński, Marcin Kolusz, Marek Strzyżowski i Dariusz Gruszka. Poza Strzyżowskim cała trójka to wychowankowie nowotarskiej szkoły hokeja.

Rumunia - Polska 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
1-0 Szocs Szabolcs (0:24)
1-1 Adam Bagiński - Krzysztof Zapała - Leszek Laszkiewicz (4:37)
2-1 Elvin Moldovan - Papp Szabolcs (33:26) 5/4
2-2 Tomasz Malasiński - Paweł Dronia - Krzysztof Zapała (35:00) 4/5
2-3 Patryk Noworyta - Jakub Witecki - Dariusz Gruszka (39:59)
2-4 Krystian Dziubiński - Mateusz Rompkowski - Przemysław Odrobny (44:51)
2-5 Marcin Kolusz - Tomasz Malasiński (45:34)
2-6 Marek Strzyżowski - Leszek Laszkiewicz - Damian Słaboń (54:02)
2-7 Dariusz Gruszka - Jakub Witecki (57:00)

Strzały: 26 - 44 (6:12, 8:13, 12:19)

Reprezentacja Polski: Kosowski (od 34:53 Odrobny) - Dronia, Wajda, Pociecha, Kłys, Noworyta, Rompkowski, Bryk, Dutka - Kolusz, Zapała, Dziubiński, Malasiński, Strzyżowski, Gruszka, Laszkiewicz, Słaboń, Chmielewski, Bagiński, Witecki, Danieluk.