position: absolute; right: 230px; top: 36pxposition: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Christian Mroczkowski: Każdy mecz, to walka

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 7 stycznia 2020 09:55
autor: Roman Kędzierski
fot. Michał Giel

Na temat spotkania z JKH GKS Jastrzębie i sytuacji w tabeli po 36. kolejkach PHL w rozmowie z Romanem Kędzierskim opowiada napastnik Mistrzów Polski, Christian Mroczkowski.


Christian, z dorobkiem 76 punktów jesteście liderami Polskiej Hokej Ligi. Jak oceniasz przebieg tego meczu?

To był bardzo ważny mecz dla nas. Mimo jednego spotkania rozegranego mniej niż drużyna z Jastrzębia jesteśmy aktualnie na sześcio punktowym prowadzeniu nad tą drużyną. Jest bardzo dobrze. Cieszę się, że mamy taką a nie inną sytuację w ligowej tabeli.

W najbliższy piątek przed Wami kolejne spotkanie u siebie. Tym razem rozegracie mecz przeciwko KH Energa Toruń - czego spodziewasz się przed tym pojedynkiem?

Jesteśmy przygotowani na kolejny ciężki mecz z zespołem z Torunia. Aktualnie wszystkie drużyny dobrze grają. Każdy mecz, to walka. Musimy grać w podobnym stylu, jaki zaprezentowaliśmy podczas niedzielnego meczu.Od pięciu dni trwa nowy 2020 rok. Jakie cele, postanowienia sportowe przed Waszą drużyną w tym nowym roku?

Zostało nam do końca jeszcze trzynaście meczów. Będziemy starali się, aby zdobyć jak najwięcej punktów, żeby nadal być liderem w tabeli. Zależy nam na jak najlepszej pozycji wyjściowej przed startem Play-Off..

Podczas 85. Gali Mistrzów Sportów  laureat drugiego miejsca - Robert Lewandowski podczas swojego wystąpienia mówił między innymi o tym jak ważne jest uprawianie sportu. Jak mógłbyś przekonać młodego człowieka do tego, aby zaczął uprawiać hokej na lodzie?

Bardzo ważne jest, żeby rodzice, najbliżsi nie wymuszali tego na swoich dzieciach. Oni muszą sami tego chcieć. Jeżeli będzie im się to podobało, to wtedy sami będą się w to angażowali. Ważne jest to, żeby ich do tego nie zmuszać.Czy wasze przygotowania, Twoje przygotowania do meczów będą różniły się od tych z ubiegłego roku? Szykujecie coś nowego?

Wyznaję zasadę, że jeśli dobrze idzie, a idzie nie należy nic zmieniać w przygotowaniach. Szczególnie w sytuacji kiedy jesteśmy zdrowi, bez kontuzji.

Czego życzysz kibicom GKS Tychy w 2020 roku?

Przede wszystkim życzę wszystkim kibicom tego, żeby byli zdrowi. Aby mogli nas dopingować nie tylko na naszym tyskim lodowisku.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 83
2. Re-Plast Unia Oświęcim 78
3. JKH GKS Jastrzębie 75
4. Podhale Nowy Targ 74
5. GKS Katowice 72
6. Lotos PKH Gdańsk 66
7. Comarch Cracovia 64
8. KH Energa Toruń 49
9. Zagłębie Sosnowiec 45
10. Kadra U23 PZHL 3
11. KS Naprzód Janów 3
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KS Naprzód Janów 6:1
niedziela, 19 stycznia 2020


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2020 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies