position: absolute; right: 230px; top: 36pxposition: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Nowy skład drużyny CS:GO zaprezentowany

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 26 listopada 2019 16:30
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Karolina Sommer

Musieli pokonać prawie stu rywali i przejść trzytygodniowe testy. Po ich zakończeniu zostali zaproszeni na czterodniowy obóz przygotowawczy i w końcu podpisali kontrakty. Pięciu najlepszych  zostało e-zawodnikami Tyskiego klubu. GKS Tychy Esports ogłosił nowy skład drużyny CS:GO. Jej kapitanem został Artur „Mendi” Mendela, który wcześniej reprezentował barwy znanej polskiej organizacji, Pompa Team.- Na pewno jest bardzo  dużo stereotypów dotyczących Esportu. Głównie starsi ludzie postrzegają nas jako osoby, które przychodzą po szkole i pierwsze co robią, to włączają komputer i nie mają żadnego życia poza tym. Nie jest to prawdą. My trenujemy nie tylko przed ekranem, ale również fizycznie- mówi Artur „,Mendi” Mendela, kapitan GKS Tychy Esports.Tak właśnie wyglądał czterodniowy Bootcamp na Stadionie Miejskim. E-zawodnicy rano biegali, a po południu ćwiczyli na siłowni. Wieczorami spotykali się w Gaming House w którym trenowali taktykę i przede wszystkim zgranie.

- Każdy dzień chcieliśmy spędzić w najbardziej efektywny sposób- nie tylko przed komputerem, ale również na zewnątrz. Mieliśmy okazję poznać historię klubu. Byliśmy obecni na spotkaniach GKS Tychy w hokeju na lodzie i piłce nożnej. Do tej pory mogliśmy oglądać mecze tylko w telewizji, a nie przy bandzie czy trybunach. Bardzo duże wrażenie zrobiła również na nas sesja zdjęciowa, która odbyła się wieczorem na murawie stadionu- dodaje kapitan GKS Tychy Esports.W skład nowego zespołu wchodzi pięciu zawodników- Artur „Mendi” Mendela, Wojciech „Bensty” Duda, Korneliusz „Sarox” Król, Jan „Jounti” Tomaszewski i Denis „Dennis” Orszulak. Mają od 16-20 lat. Na co dzień uczą się i studiują. Po godzinach trenują i przygotowują się do turniejów. Większość z nich mieszka w województwie śląskim, a w Counter Strike grają od najmłodszych lat.

- Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy mają codzienne życie. Każdy z nas ma pasje, które stara się rozwijać. Poza tym cały czas ciężko trenujemy. Przed ważnymi turniejami czy przed startem sezonu podobnie jak drużyny piłkarskie mamy obóz przygotowawczy, który odbywa się właśnie w Gaming House- opowiada Artur „Mendi” Mendela.

Zespół stawia przed sobą ambitne cele, ale na początku musi się przede wszystkim lepiej poznać. Metodą małych kroków tyscy e-zawodnicy chcą coraz mocniej wchodzić na polską scenę Esportową.

- Zrobimy wszystko, żeby gracze mieli jak najlepsze warunki i szanse rozwoju w GKS Tychy. Przed nami czas ciężkich treningów, które mają głównie za zadanie wyrównać doświadczenie w zespole. Kiedy już nasza gra nabierze kształtów, będziecie mogli oglądać nas w kwalifikacjach do Polskiej Ligi Esportowej, Mistrzostw Polski czy innych renomowanych lig- zaznacza Patryk Leszczyński, menadżer drużyny GKS Tychy Esports.GKS Tychy już od kilku lat jest obecny w Esporcie. Tyski klub jako drugi klub w Polsce zakontraktował e-zawodnika w rozgrywkach FIFA oraz otworzył drugi na świecie Gaming House na stadionie piłkarskim.

- Chcemy ułatwić młodym ludziom start w świat Esportu i stworzyć im możliwości do rozwoju. Dajemy im przysłowiową wędkę, ale wiele zależy tak naprawdę od nich samych. My oczywiście zapewniamy im bazę do treningu, sprzęt, promocję, ale bardzo ważnymi aspektami, są również ich ciężka praca i zaangażowanie. Rozwijamy również projekt klas Esportowych wspólnie z Zespołem Szkół nr 4. Kolejnym projektem jest wynajem Gaming House. Przypomnę, że z naszej oferty skorzystały już takie zespoły jak m.in. MIBR, Pain Gaming, Team One, Virtus.pro czy x-kom team. Cały czas rozmawiamy z potencjalnymi drużynami, które mogą przyjechać do nas na Bootcamp- puentuje Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.Esport, to dziedzina, która rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Około 16 milionów polskich graczy rocznie przeznacza na sprzęt gamingowy ponad 500 milionów dolarów.

Partnerami GKS Tychy Esports są: NDI, Trans OIL Tychy, SoftHorizonGroup, Hummel.

Zapraszamy do posłuchania całego wywiadu z kapitanem zespołu:
 


Zobacz materiał video!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 61
2. JKH GKS Jastrzębie 61
3. Podhale Nowy Targ 54
4. GKS Katowice 54
5. Re-Plast Unia Oświęcim 52
6. Lotos PKH Gdańsk 47
7. Comarch Cracovia 45
8. Zagłębie Sosnowiec 41
9. KH Energa Toruń 32
10. Kadra U23 PZHL 3
11. KS Naprzód Janów 3
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim
niedziela, 8 grudnia 2019


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies