position: absolute; right: 230px; top: 36pxposition: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:2

niedziela, 27 października 2019 18:57
autor: GKS Tychy
Tyszanie w spotkaniu 16. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali przed własną publicznością JKH GKS Jastrzębie 4:2. Trójkolorowi zapisali na swoim koncie trzy punkty za zwycięstwo i zostali liderem ligowej tabeli, wyprzedzając właśnie jastrzębian.

Tyszanie podrażnieni piątkową porażką w Nowym Targu od początku spotkania przeciwko JKH Jastrzębie rzucili się do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem już w trzeciej minucie trójkolorowi objęli prowadzenie za sprawą Filipa Komorskiego. Wydawało się, że to dopiero początek strzelania, ale w tej tercji więcej goli nie padło.

W drugiej odsłonie goście radzili sobie znacznie lepiej, ale nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Trójkolorowi popełniali sporo błędów w obronie jednak zawsze na drodze jastrzębian stawał John Murray. Sposób na bramkarza znaleźli za to tyszanie. Zaledwie kilka sekund po zakończeniu kary dla GKS Bartłomiej Pociecha posłał krążek tuż pod poprzeczkę jastrzębskiej bramki.

Ostatnie dwadzieścia minut gry obfitowało w aż czery gole. Niefrasobliwość Mistrzów Polski w obronie w końcu została wykorzystana i Artem Iossafov zdobył pierwsze trafienie dla JKH. Dla tyszan strzelali Jeziorski i Komorski. Na zaledwie 19 sekund przed końcem spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Jastrzębia i Iossafov po raz drugi pokonał golkipera GKS. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem trójkolorowych 4:2, którzy objęli również fotel lidera w tabeli PHL.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
1:0 Filip Komorski (02:48)
2:0 Bartłimiej Pociecha - Radosław Galant - Gleb Klimenko (26:11)
3:0 Bartłomiej Jeziorski - Olaf Bizacki - Jakub Witecki (45:45)
3:1 Artem Iossafov - Dominik Paś - Maciej Urbanowicz (47:37)
4:1 Filip Komorski - Michael Cichy - Mateusz Bryk (49:22)
4:2 Artem Iossafov (59:41) rzut karny

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Yeronau, Akimoto, Yafimenka, Komorski, Klimenko; Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki; Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura; Bizacki, Kogut, Bagiński, Rzeszutko, Gościński.