position: absolute; right: 230px; top: 36pxposition: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

GKS Tychy - GKS Katowice 2:1

wtorek, 22 października 2019 21:43
autor: GKS Tychy
Wyjątkowo zacięty i wyrównany pojedynek stoczyli tyszanie z GKS Katowice w ramach 14. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Ostatecznie trójkolorowi wygrali 2:1 i udanie zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Tyszanie mieli sobie wiele do udowodnienia po porażce przeciwko katowiczanom z pierwszej rundy. Początkowo jednak to goście mieli minimalną przewagę i częściej sprawdzali czujność bramkarza. Gra była bardzo zacięta i nie brakowało twardych akcji pod bandami.

W drugiej odsłonie bramka dla trójkolorowych wisiała w powietrzu. Znakomite okazje zmarnował jednak Michael Cichy oraz Christian Mroczkowski. Rahm nie dał się również zaskoczyć strzałem Alexa Szczechury. W końcu na niespełna pięć minut przed końcem tej odsłony tyszanie skutecznie wykorzystali liczebną przewagę. Alexandr Yeronau przymierzył z niebieskiej i nie dał szans na obronę bramkarzowi rywali.

Katowiczanie na wyrównanie mieli dwadzieścia minut. Od pierwszych sekund ostatniej tercji goście atakowali i w końcu John Murray musiał skapitulować. Tyski golkiper był dzisiaj w doskonałej dyspozycji, ale po strzale Grzegorza Pasiuta musiał wyjąć gumę z siatki. Na odpowiedź tyszan trzeba było poczekać dziesięć minut. Decydujący cios w derbach Śląska zadał Bartłomiej Jeziorski i GKS wygrał 2:1.

GKS Tychy - GKS Katowice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
1:0 Alexandr Yeronau - Jarosław Rzeszutko - Adam Bagiński (35:39)
1:1 Grzegorz Pasiut - Mikka Franssila - Teddy Da Costa (47:57)
2:1 Bartłomiej Jeziorski - Bartłomiej Pociecha (57:13)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Yeronau, Akimoto; Yafimenka, Komorski, Klimenko - Kotlorz, Bryk; Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Bizacki, Kogut; Bagiński, Rzeszutko, Gściński.