53 sekundy ponad przeciętność

sobota, 24 listopada 2007 00:00
Tylko dwa punkty zdobyli tyszanie w pojedynku z TKH. Tylko, bowiem po 53 sekundach tyszanie prowadzili 2:0, by ostatecznie dopiero w dogrywce uporać się ze "stalowymi piernikami".

Wynik otworzył już w 33 sekundzie meczu Piotr Sarnik wykorzystując dobre podanie Tomasa Jakesa. Miejscowi kibice jeszcze dobrze nie usiedli na swoich miejscach, a już przyszło im się cieszyć z drugiego trafienia dla GKS. Tym razem bramkarza TKH pokonał Mariusz Justka, po podaniu Gawliny. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać bardziej na luzie i choć okazji do strzelenia gola nie brakowało, m.in. gra w przewadze, to jednak rezultat nie ulegał zmianie.

Tyszanie pokazał, że potrafią grać dobry i widowiskowy hokej, szkoda tylko, że od drugiej tercji styl ich gry uległ diametralnej odmianie. Rywal, choć tylko puka do czołowej szóstki ligi, to jednak udowodnił, że nikogo nie można lekceważyć. W 28 minucie nadzieję w serca torunian wlał Jastrzębski.

W ostatniej odsłonie kolejne błędy miejscowych obnażył Buril i z szybkiego prowadzenia zostały tylko wspomnienia, a na tablicy zaświeciło się 2:2. Do końca regulaminowego czasu gry jedni i drudzy próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale obaj bramkarze spisywali się już bezbłędnie.

Decydujące trafienie dające 2 punkty, zdobyli wicemistrzowie Polski na 39 sekund przed końcem dogrywki. Honor, choć nie do końca, uratował nam Garbocz, który najtrzeźwiej zachował się pod bramką Plaskiewicza.

GKS Tychy - TKH Toruń 3:2 pd (2:0, 0:1, 0:1; 1:0)