position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Dobre losowanie i ciekawi rywale w Lidze Mistrzów

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 23 maja 2019 10:33
autor: Krzysztof Trzosek
fot. GEPA pictures/ Andreas Pranter

3000 tysiące kilometrów- prawie tyle będą musieli pokonać Mistrzowie Polski na spotkania w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Hokeistów GKS Tychy czekają wyjazdy do Niemiec, Austrii i Szwecji.

 

Obok Adler Mannheim najgroźniejszym rywalem będą na pewno wicemistrzowie Szwecji. Djurgarden Sztokholm w finale SHL musiało uznać wyższość triumfatora Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu. Frolunda Goeteborg w finale pokonała były klub Mariusza Czerkawskiego 2-4. Awans do wielkiego finału zespołu ze Sztokholmu był jednak niespodzianką. Sezon zasadniczy zakończyli oni dopiero na czwartym miejscu. Djurgarden jest jednak najbardziej utytułowanym klubem w Szwecji, która na swoim koncie ma 16 tytułów mistrza tego kraju. Po raz piąty zagrają w Lidze Mistrzów.- Myślę, że jest to bardzo dobre losowanie dla naszego zespołu. Mamy Djurgarden Sztokholm, czyli klub w którym swoją prawdziwą karierę rozpoczynał nasz wychowanek, Mariusz Czerkawski. Liga szwedzka według mnie jest najlepszą ligą w Europie. Bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy mogli zagrać z przedstawicielem tej ligi- mówi Wojciech Matczak, kierownik sekcji hokeja na lodzie w GKS Tychy.Po raz drugi Mistrzowie Polski będą mieli również okazję zagrać z przedstawicielem ligi EBEL. Vienna Capitals wygrywając drugą część sezonu zasadniczy zapewniła sobie awans do Ligi Mistrzów. W finale przegrała jednak z Klagenfurt AC 2-4. Dla Austriaków będzie to już szósty występ w CHL.

- W ubiegłym sezonie powalczyliśmy z drużyną z ligi EBEL. Liczymy, że z Vienną spotkania będą bardzo wyrównane i może o trochę większą stawkę niż w ubiegłym sezonie z Bolzano- dodaje Wojciech Matczak.

Ostatnim przeciwnikiem wylosowanym z pierwszego koszyka są mistrzowie Niemiec, Adler Mannheim, którzy już po raz ósmy sięgnęli po tytuł. Popularne „Orły” przerwały tym samym trzyletnią dominację w lidze DEL, Red Bull Monachium, który w ostatnim sezonie był także finalistą Ligi Mistrzów.

- Jest to przedstawiciel bardzo mocnej ligi w Europie. Będziemy chcieli zrobić niespodziankę, ale bez wątpienia jest to bardzo wymagający zespół- zaznacza Matczak.Dla GKS Tychy będzie to drugi sezon w Lidze Mistrzów. W ostatniej edycji podopieczni Andrei Gusowa odnieśli historyczne zwycięstwo dla Polski w tych prestiżowych rozgrywkach. Tyski zespół został również zwycięzcą w kategorii za najlepszy marketing w Europie.- Na pewno w tym sezonie chcemy zrobić coś więcej niż w ostatniej edycji. Po cichu na pewno marzymy o wyjściu z grupy. Jako GKS Tychy robimy wszystko, żeby polski hokej, polską ligę odbudować i liczyć się w Europie- puentuje Matczak.

Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 29 sierpnia, a ostatni mecz fazy grupowej odbędzie się 16 października.
 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na lodowisku w Tychach
poniedziałek, 12 sierpnia 2019


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies