position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Mistrz GKS! Kulisy pracy fizjoterapeutów

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 25 kwietnia 2019 13:50
autor: Krzysztof Trzosek

Droga do Mistrzostwa była wyboista i wymagała poświęceń. Często na przeszkodzie stawały kontuzje i drobne urazy. Szybka i skuteczna regeneracja były jednymi z kluczowych elementów do osiągnięcia sukcesu. Hokeiści GKS Tychy wiele godzin spędzili nie tylko na lodowisku, ale również w gabinetach fizjoterapeutów. Ich praca szczególnie w trakcie play-off okazała się nieoceniona. Rafał Malasiewicz i Radosław Krowiak w ostatnich tygodniach byli jednymi z najważniejszych osób w sztabie GKS Tychy. Od ich pracy zależało czy dany zawodnik będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu.

- To były bez wątpienia najtrudniejsze play-off. Bardzo długie spotkania, mordercze dogrywki, wyjazdy na drugi koniec Polski na pewno nam nie pomagały. Po każdym meczu następnego dnia przez kilka godzin pracowaliśmy z zawodnikami. Myślę, że w sumie spędzili u nas ponad 120 godzin. Na pewno czuliśmy presję. Im dłuższy mecz, tym większe zmęczenie zawodników. To był na pewno dla nas wyścig z czasem. Przez całe play-off nie mieliśmy dnia wolnego, ale satysfakcja jest teraz ogromna- mówi Rafał Malasiewicz, fizjoterapeuta GKS Tychy.Fizjoterapeuci przez kilka ostatnich tygodni musieli zmierzyć się z niemal wszystkim. Były drobne urazy- najczęściej stłuczenia i krwiaki, ale wyzwań było zdecydowanie więcej. Naciągnięcia, naderwania, urazy więzadeł kolana, złamania palców, nosa czy nawet wstrząs mózgu- to była dla nich codzienność.

- Faza play-off, to bez wątpienia najcięższy okres w trakcie całego sezonu. Spotkania była rozgrywane co 2-3 dni. Specjalistyczny sprzęt i profesjonalna pomoc fizjoterapeutów pozwalały nam szybciej się regenerować i dzięki temu lepiej czuliśmy się na lodzie. Było m.in świetne urządzenie do chłodzenia, dzięki któremu szybciej byliśmy gotowi na kolejny mecz. Mieliśmy także specjalne spodnie, które pompowały nogi i na pewno przyniosło to bardzo fajny efekt- dodaje Jarosław Rzeszutko, zawodnik Mistrzów Polski.Specjale spodnie pomagały w redukcji zakwaszenia i zmęczenia mięśni. Mistrzowie Polski korzystali również m.in. z masażu uciskowego i wibracyjnego ,który pomagał w regeneracji i rozluźnieniu zmęczonych mięśni. Ponadto hokeiści korzystali z fal uderzeniowych oraz laserów, które są wykorzystywane w leczeniu drobnych urazów.

- Byliśmy wsparciem dla klubowego fizjoterapeuty. Dzięki naszej pomocy zawodnicy zdecydowanie szybciej  regenerowali się po ciężkich meczach. Najwięcej pracy mieliśmy oczywiście po dwóch wyczerpujących dogrywkach, które zapisały się w historii polskiego hokeja- zaznacza Radosław Krowiak, fizjoterapeuta DreamMotion.Teraz przed zawodnikami i fizjoterapeutami czas na odpoczynek. Ten nie będzie trwał jednak długo, bo już za kilka tygodni początek przygotowań do nowego sezonu. Celem będzie obrona Mistrzostwa Polski i dobry występ w Lidze Mistrzów.

Dziękujemy firmie DreamMotion za wsparcie i zapraszamy do obejrzenia materiału w którym pokazujemy kulisy pracy fizjoterapeutów z Mistrzami Polski.
 


Zobacz materiał video!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 103
2. GKS Tychy 102
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 90
4. JKH GKS Jastrzębie 78
5. Comarch Cracovia 72
6. KH Energa Toruń 63
7. MH Automatyka Gdańsk 61
8. KS Unia Oświęcim 57
9. Zagłębie Sosnowiec 48
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mistrzowska feta GKS Tychy
wtorek, 16 kwietnia 2019


GKS Tychy TV

Mistrz GKS! Mistrzowska feta na ulicach miasta


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies