Finał PHL: GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:2

czwartek, 11 kwietnia 2019 20:35
autor: GKS Tychy

Tyszanie o krok od obrony mistrzowskiego tytułu! W piątym meczu finałowej serii trójkolorowi wygrali 4:2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 3:2. Kluczowa okazała się dzisiaj bramka Mateusza Gościńskiego zdobyta na trzy minuty przed końcem.

Przespana pierwsza tercja to zdecydowanie największa bolączka tyszan w finałowej serii przeciwko Cracovii. Po znakomitym meczu w Krakowie trójkolorowi ponownie popełnili ten sam błąd i źle weszli w spotkanie. Błędy tyszan goście wykorzystali na dwie minuty przed końcem premierowej odsłony. Jaakko Turtiainen w powietrzu dobił strzał Pawła Zygmunta i bramkarz GKS musiał wyciągać krążek z siatki.

Kolejna tercja przebiegała pod dyktando tyszan, którzy szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą Tomasa Sykory. Chwilę później było już 2:1 dla gospodarzy. Pasy straciły krążek za własną bramką i Radosław Galant skutecznie wykorzystał ten prezent. Później chwila rozluźnienia w szeregach GKS zaowocowała wyrównaniem ze strony Cracovii. Przyjezdni wykorzystali pierwszą przewagę w meczu i Maciej Kruczek z bliska pokonał Murraya.

Trzecia odsłona meczu początkowo przypominała hokejowe szachy. Oba zespoły wyczekiwały na błąd rywala. Cierpliwość trójkolorowych została nagrodzona na trzy minuty przed końcem spotkania, kiedy to Mateusz Gościński zdobył najważniejszą bramkę tego wieczoru. Krakowianie próbowali odpowiedzieć, ale to tyszanie zdobyli kolejnego gola. Gleb Klimenko wykorzystał znakomite podanie od Michaela Cichego i posłał krążek pod poprzeczkę krakowskiej bramki.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
0:1 Jaakko Turtiainen - Paweł Zygmunt - Maciej Kruczek (17:57)
1:1 Tomas Sykora - Alexander Szczechura - Michael Cichy (21:35)
2:1 Radosław Galant - Jakub Witecki (27:20)
2:2 Maciej Kruczek - Emil Svec - Damian Kapica (35:11) 5/4
3:2 Mateusz Gościński - Radosław Galant - Andrei Mikhnov (56:37)
4:2 Gleb Klimenko - Michael Cichy - Alexander Szczechura (58:49)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Klimenko, Komorski, Yafimenka; Górny, Bryk, Gościński, Rzeszutko, Mikhnov; Kolarz, Bizacki, Sykora, Cichy, Szczechura; Kogut, Yeronau, Jeziorski, Galant, Witecki.

Comarch Cracovia: Kopriva, (Kowalówka); Kruczek, Charnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica; Jachym, Jezek, Svec, Domogała, Trvdon; Rompkowski, Noworyta, Csamango, Vachovec, Bepierszcz; Gajor, Drzewiecki, Kamiński, Zygmunt, Bryniczka.

Sędziowie: Michał Baca - Przemysław Kępa - Mateusz Bucki - Andrzej Nenko
Kary: 2min. (GKS) - 6min. (Cracovia)
Stan rywalizacji: 3:2 dla GKS Tychy (do czterech zwycięstw)