1/2 PHL: GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1

wtorek, 12 marca 2019 22:14
autor: GKS Tychy
Tyszanie znakomicie rozpoczęli półfinałową rywalizację przeciwko TatrySki Podhalu Nowy Targ. Podopieczni trenera Gusova wygrali 4:1, a o zwycięstwie trójkolorowych zadecydowała trzecia tercja. W rywalizacji do czterech zwycięstw GKS prowadzi 1:0.

Już od pierwszych sekund półfinałowego starcia było widać, że to spotkanie przyniesie kibicom sporo emocji. Nie brakowało ostrych starć i małych przepychanek między zawodnikami. Na pierwsze trafienia trzeba było jednak dość długo czekać. Tyszanie mieli kilka dogodnych okazji w pierwszej odsłonie, ale za każdym razem na ich drodze stawał Przemysław Odrobny.

Systematyczne strzały na bramkę nowotarskiego golkipera w końcu przyniosły oczekiwane rezultaty. W zaledwie półtorej minuty trójkolorowi wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw idealne podanie przed bramkę od Michaela Cichego wykorzystał Filip Komorski, a chwilę później Tomas Sykora urwał się z indywidualną akcją podczas gry w osłabieniu i pewnie pokonał Odrobnego. Radość w tyskim obozie nie trwała jednak zbyt długo, bo goście szybko zdobyli kontaktowe trafienie.

Trzecia tercja należała do gospodarzy, którzy zwiększyli swoją przewagę i przypieczętowali zwycięstwo. Ponownie ze znakomitej strony pokazał się Michael Cichy. Napastnik GKS posłał krążek tuż pod poprzeczkę bramki Odrobnego i nie dał mu najmniejszych szans na obronę. Szarotki walczyły do końca, na ostatnie minuty w grze pojawił się dodatkowy zawodnik. Przyniosło to jednak odwrotne skutki. Tyszanie przejęli gumę i Alexei Yafimenka strzałem do pustej bramki ustanowił wynik spotkania na 4:1.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
1:0 Filip Komorski - Michael Cichy (25:02) 6/5
2:0 Tomas Sykora (26:34) 4/5
2:1 Joonas Sammalmaa - Krzysztof Zapała - Marcin Kolusz (27:33) 5/4
3:1 Michael Cichy - Gleb Klimenko - Alexander Szczechura (57:32)
4:1 Alexei Yafimenka - Jarosław Rzeszutko (59:57) (do pustej bramki).

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Kotlorz, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov - Górny, Bryk; Yafimenka, Rzeszutko, Bagiński - Yeronau, Pociecha; Klimenko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Gosciński, Jeziorski, Galant, Witecki.