position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Spotkanie z Mistrzami Polski w Tyskiej Galerii Sportu

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 21 stycznia 2019 15:32
autor: GKS Tychy
fot. Michał Giel

Uhonorowaniem kolejnych sportowców w Alei Gwiazd zostanie zainaugurowany cykl wydarzeń związanych z przypadającym w 2019 roku jubileuszem 50 - lecia ligowego hokeja w Tychach!

25 października 1969 roku uroczyście otwarto pierwsze w mieście sztuczne lodowisko. Odtąd mieszkańcy mogli oglądać na nim ligowe mecze hokejowe Górnika Murcki, a potem GKS – u Tychy. Na Stadion Zimowy zaczęły przyjeżdżać najlepsze drużyny krajowe i zagraniczne. Hokej stał się dla tyszan ulubioną dyscypliną sportu.

Andrei Gusow i Adam Bagiński to kolejny sportowcy, którzy uhonorowani zostaną miejscem w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu.

Aleja Gwiazd to miejsce, w którym prezentujemy najwybitniejsze postaci związane ze sportem w Tychach. Do tej pory wyróżniliśmy 27 osób – zwycięzców prestiżowych rozgrywek sportowych, medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, reprezentantów Polski.

Andrei Gusow – trener GKS Tychy. Poprowadził drużynę do mistrzostwa Polski w 2018 roku oraz do historycznego zwycięstwa polskiej drużyny w Lidze Mistrzów. Jako zawodnik – mistrz i reprezentant Białorusi, trzykrotny mistrz kraju w barwach Podhala Nowy Targ.

Adam Bagiński
– zawodnik GKS Tychy. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk. Mistrz Polski 2005, 2015 i 2018. Wielokrotny zdobywca Pucharu Polski. Reprezentant kraju i uczestnik mistrzostw świata.

24 stycznia (czwartek) o godz. 18. zapraszamy na spotkanie z trenerem, Andrei Gusowem i czołowym zawodnikiem, Adamem Bagińskim. Porozmawiamy o hokeju, lidze, Stadionie Zimowym, GKS-ie, ale nie tylko...

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na lodowisku w Tychach
poniedziałek, 12 sierpnia 2019


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies