GKS Tychy - PGE Orlik Opole 6:3

niedziela, 13 stycznia 2019 19:00
autor: GKS Tychy

Tyszanie pewnie pokonali PGE Orlik Opole w ramach 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Trójkolorowi nie błyszczeli formą strzelecką, ale przez całe spotkanie kontrolowali przebieg wydarzeń na lodowej tafli, dzięki czemu dopisali do swojego konta trzy punkty za zwycięstwo.

Orlik Opole to kolejna drużyna w PHL, która walczy z ogromnymi kłopotami finansowymi. Opolanie do Tychów przyjechali czternastoosobowym składem, co mogło wróżyć kolejną dominację tyszan. Tak się jednak nie stało, a pierwsza tercja zakończyła się remisem. Dla GKS strzelali Yafimenka oraz Sykora, natomiast goście odpowiedzieli golami Szydło i Kostka.

W przerwie w szatni tyszan padły mocne słowa i trójkolorowi od pierwszych sekund drugiej tercji wyglądali lepiej. Zaledwie 46 sekund po wznowieniu gry gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Gleba Klimenki, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie pokonał Jarosława Nobisa. Chwilę później tyszanie prowadzili już dwoma golami. Bartłomiej Jeziorski perfekcyjnie podał do Mateusza Gościńskiego, który strzałem z pierwszego krążka posłał gumę do siatki.

Trójkolorowi choć kontrolowali przebieg spotkania to niestety nie wystrzegli się kilku błędów, jak ten w trzeciej tercji, który kosztował ich stratę gola. Kiedy w jednej z akcji Kamil Lewartowski pogubił się za własną bramką krążek trafił do zawodników Opola, którzy wykorzystali ten prezent i zdobyli trzecią bramkę. GKS starał się szybko odpowiedzieć na to trafienie, ale goście ofiarnie blokowali wszystkie strzały. W końcu Tomasowi Sykorze udało się wepchnąć krążek do bramki, a tyszanie wygrali całe spotkanie 6:3.

GKS Tychy - PGE Orlik Opole 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
1:0 Aliaksei Yafimenka - Peter Novajovsky - Andrei Mikhnov (07:21) 5/4
1:1 Sebastian Szydło - Bartłomiej Bychawski - Arkadiusz Kostek (08:44) 5/4
2:1 Tomas Sykora - Mateusz Bryk (10:12)
2:2 Arkadiusz Kostek - Oskar Rzekanowski (17:46)
3:2 Gleb Klimenko - Aliaksei Yafimenka (20:46)
4:2 Mateusz Gościński - Bartłomiej Jeziorski - Jakub Witecki (22:17) 4/5
5:2 Aliaksei Yafimenka - Adam Bagiński - Mateusz Bryk (40:52)
5:3 Alexis Svitac (43:26)
6:3 Tomas Sykora - Adam Bagiński - Andrei Mikhnov (53:46) 5/4

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) - Pociecha, Ciura; Klimenko, Cichy, Szczechura - Bryk, Górny; Yafimenka, Rzeszutko, Bagiński - Yernau, Novajovsky; Sykora, Komorski, Mikhnov - Gościński, Kolarz, Jeziorski, Galant, Witecki.

niedziela, 24 marca 2019

1/2 Play-Off: Konferencja prasowa po meczu GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 d.