GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 4:2

piątek, 4 stycznia 2019 20:10
autor: GKS Tychy
W spotkaniu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi tyszanie pokonali Zagłębie Sosnowiec 4:2. Podopieczni trenera Gusova przez większość meczu kontrolowali przebieg gry, jednak dyspozycja strzelecka trójkolorowych nie była jeszcze najwyższa.

Choć Zagłębie Sosnowiec w ligowej tabeli zajmuje miejsce dopiero w drugiej połowie to nie jest w tym sezonie wygodnym rywalem dla tyszan. Trójkolorowi prowadzenie w spotkaniu objęli w 11 minucie, kiedy to Jakub Witecki w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali pewnie posłał krążek do siatki. Dwie minuty później mogło być już 2:0, bowiem sędzia podyktował rzut karny dla GKS za faul na Filipie Komorskim. Niestety Michał Czernik obronił rzut karny wykonywany przez Michaela Cichego.

Druga odsłona podobnie jak pierwsza toczyła się głównie pod dyktando gospodarzy, którzy już dwie minuty po wznowieniu gry zwiększyli swoją przewagę. W podbramkowym zamieszaniu Andrei Mikhnov wepchnął krążek do siatki z najbliższej odległości. Szczęście sprzyja lepszym i tak było również tym razem. Kiedy Jakub Witecki strzelił spod bandy w kierunku bramki Zagłębia guma szczęśliwie odbiła się Filipa Stoklasy i Czernik po raz kolejny musiał skapitulować. 24 sekundy później było już 4:0 dla tyszan po golu Michaela Cichego. Zagłębie nie składało jednak broni i odpowiedziało trafieniem Tomasa Kany.

Ostatnia tercja nie przyniosła większych emocji. Tyszanie nie ustrzegli się prostych błędów, przez co więcej do powiedzenia na lodowej tafli mieli goście. Przyniosło to oczekiwane przez Zagłębie skutki. Adam Jaskólski mocnym strzałem po lodzie pokonał Murraya, ale było to zbyt mało, aby sosnowiczanie mogli myśleć o wyrównaniu. Ostatecznie GKS wygrał 4:2 i dopisał do swojego konta 3 punkty.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
1:0 Jakub Witecki - A.Yeronau (09:57)
2:0 Andrei Mikhnov - Filip Komorski - Alexei Yafimenko (21:49)
3:0 Jakub Witecki - Bartłomiej Jeziorski - Radosław Galant (27:11)
4:0 Michael Cichy - Alexander Szczechura (27:35)
4:1 Tomas Kana - Tomasz Kozłowski (30:18)
4:2 Adam Jaskólski - Andrzej Stojek - Denis Akimoto (52:38)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura; Klimenko, Cichy, Szczechura - Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Yeronau; Yafimenko, Komorski, Mikhnov - Kogut, Kolarz, Jeziorski, Galant, Witecki.