position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:1

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 2 grudnia 2018 19:19
autor: GKS Tychy
Fot. Michał Giel

Wyjątkowo wyrównany pojedynek stoczyli tyszanie z JKH GKS Jastrzębie w ramach 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Ostatecznie trójkolorowi wygrali 2:1, ale losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Decydujące trafienie dla GKS zapisał na swoim koncie Filip Komorski. 

Niedzielne spotkanie z JKH Jastrzębie, podobnie jak dwa poprzednie pojedynki w tym sezonie było wyjątkowo wyrównane. Tyszanie zaczęli lekko ospale, ale z każdą minutą prezentowali się coraz lepiej. Wyjątkowo dobrze w jastrzębskiej bramce spisywał się Ondrej Raszka, któremu sprzyjało również szczęście.

Druga odsłona przyniosła długo wyczekiwaną bramkę dla tyszan, która zapoczątkowała lawinę maskotek rzuconych na lód w ramach akcji Teddy Bear Toss. Alex Szczechura zmienił tor lotu krążka po strzale Gleba Klimenki i dał trójkolorowym prowadzenie. Niestety goście zdołali wyrównać na niespełna minutę przed końcem tej odsłony.

W trzeciej tercji gospodarze chcieli jak najszybciej wrócić na prowadzenie i dość szybko się to udało. Filip Komorski zaskoczył Ondreja Raszkę technicznym strzałem przy słupku i jastrzębski bramkarz musiał po raz drugi w tym meczu skapitulować. Tyszanie wiedzieli, że nie jest to przewaga pozwalająca myśleć o zwycięstwie. Dodatkowo w końcówce sami skomplikowali sobie sytuację, kiedy na ławkę kar powędrował Michael Cichy. Na szczęście dla trójkolorowych JKH nie zdołało wykorzystać tego prezentu i podopieczni trenera Gusova dowieźli zwycięstwo do końca. 

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
1:0 Alex Szczechura - Gleb Klimenko - Peter Novajovsky (29:39)
1:1 Jan Sołtys (39:01)
2:1 Filip Komorski - Bartłomiej Jeziorski (43:23)

GKS Tychy: Murray (Lewartwski) - Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov - Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kotlorz, Novajovsky; Klimenko, Cichy, Szczechura - Kalinowski, Kolarz, Jeziorski, Galant, Kogut. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na lodowisku w Tychach
poniedziałek, 12 sierpnia 2019


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies