GKS Tychy - PGE Orlik Opole 10:2

niedziela, 28 października 2018 19:05
autor: GKS Tychy
Tyszanie w niedzielne popołudnie zgotowali swoim kibicom prawdziwy pokaz strzelecki. Podopieczni trenera Gusova pokonali PGE Orlik Opole aż 10:2 w ramach 16. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Hat trickiem popisał się Jarosław Rzeszutko.

Pojedynek z Orlikiem Opole był dla tyszan znakomitą okazją do rehabilitacji po ostatniej porażce w Bytomiu. Trójkolorowi podeszli do spotkania mocno skoncentrowani i od początku stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich, ale skuteczność nadal zawodziła.

Wielkie strzelania rozpoczęło się już w 25 sekundzie drugiej tercji, kiedy to Filip Komorski z najbliższej odległości wepchnął gumę do siatki. Chwilę później było już 2:0 po fantastycznym podaniu Adama Bagińskiego do Jarosława Rzeszutko. Opolanie zupełnie pogubili się w swojej grze i w zasadzie nie wiedzieli co dzieje się na tafli. Radosław Galant bez żadnych problemów pokonał Tolonena mocnym strzałem z bulika. Bramki w końcówce tej tercji zdobyli: Mikhnov, Rzeszutko oraz Sykora.

Przy prowadzeniu 6:0 ostatnia odsłona była jedynie formalnością. Tyszanie zaczynali się bawić i nie wykorzystali wszystkich sytuacji strzeleckich, które mieli. Ten dzień z pewnością należał do Jarosława Rzeszutko. Tyski napastnik zmusił Tolonena do kapitulacji po precyzyjnym strzale i zanotował na swoim koncie hat tricka. W prawdzie goście odpowiedzieli golem Martina Przygodzkiego, ale przewaga trójkolorowych była zbyt duża, aby ten gol miał jakieś znaczenie. Mistrzowie Polski przypieczętowali jeszcze swoje zwycięstwo golami Bagińskiego, Galanta i Witeckiego.

GKS Tychy - PGE Orlik Opole 10:2 (0:0, 6:0, 4:2)
1:0 Filip Komorski - Bartłomiej Pociecha - Andrei Mikhnov (20:25) 4/4
2:0 Jarosław Rzeszutko - Adam Bagiński - Kamil Górny (24:47)
3:0 Radosław Galant - Jakub Witecki - Mateusz Bryk (26:14)
4:0 Andrei Mikhnov - Tomas Sykora - Filip Komorski (30:37)
5:0 Jarosław Rzeszutko - Jakub Witecki (31:08)
6:0 Tomas Sykora - Peter Novajovsky (36:49) 4/5
7:0 Jarosław Rzeszutko - Jakub Witecki (45:43)
7:1 Martin Przygodzki - Alexei Trandin - Łukasz Sznotala (48:09) 5/4
8:1 Adam Bagiński - Jakub Witecki - Jarosław Rzeszutko (49:18)
9:1 Radosław Galant - Jakub Witecki - Bartłomiej Jeziorski (56:42)
9:2 Vladislav Yelakov - Alexei Trandin - Arkadiusz Kostek (57:06)
10:2 Jakub Witecki - Mateusz Bryk (59:29)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Mikhnov; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kolarz, Novajovsky, Jeziorski, Cichy, Szczechura; Bizacki, Kalinowski, Galant, Witecki.