Kolejne zmiany kadrowe w drużynie Mistrzów Polski

wtorek, 15 maja 2018 15:26
autor: Krzysztof Trzosek

Drużyna GKS Tychy przygotowuje się do rozgrywek, ale nie wszyscy zawodnicy biorą udział w zajęciach. W przyszłym sezonie w Tychach nie zobaczymy już Miloslava Jachyma, Ilya Kaznadzieja i Artyoma Mentsiuka. Klub postanowił nie przedłużyć z nimi umów.

Czeski obrońca do drużyny Mistrzów Polski dołączył pod koniec stycznia. Jachym w barwach GKS Tychy rozegrał 15 spotkań. Zdobył debiutancką bramkę i zaliczył jedną asystę.

Ilya Kaznadziej rocznym kontraktem z GKS Tychy związał się przed startem sezonu. Białorusina z finałowych spotkań wyeliminowała kontuzja. W sumie w tyskich barwach rozegrał 36 spotkań. Zdobył w nich 10 bramek i zanotował sześć asyst.

W przyszłym sezonie w Tychach nie zobaczymy drugiego z Białorusinów. Artyom Mentsiuk do drużyny Mistrza Polski dołączył przed startem fazy play-off. W sumie wystąpił w dziewięciu spotkaniach. Zdobył jedną bramkę i dwukrotnie asystował.

W przyszłym sezonie w drużynie Mistrzów Polski nie będzie już występował Mateusz Bepierszcz. Tyskie barwy reprezentował przez trzy sezony. Zdobył Mistrzostwo Polski, dwukrotnie srebrny medal, Puchar i Superpuchar Polski i trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. "Bepi" od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Comarch Cracovii.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za grę w GKS Tychy i życzmy powodzenia w dalszej karierze.