position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Rekordowy wynik. GKS wśród medialnych liderów

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 9 kwietnia 2018 11:25
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Michał Giel

GKS Tychy to jedna z najbardziej medialnych drużyn w Nice1Liga i PHL. W marcu w prasie, internecie, radiu i telewizji pojawiło się prawie 9000 publikacji. W sumie wszystkie trzy sekcje wypracowały ponad 21 milionów złotych ekwiwalentu reklamowego.To jeden z najlepszych wyników w historii klubu.

W marcu największe zainteresowanie mediów wzbudziła drużyna Ice Girls GKS Tychy, zdobycie przez hokeistów Mistrzostwa Polski i derbowy pojedynek z Ruchem Chorzów.

Na początku marca najwięcej czasu dziennikarze poświęcili przygotowaniom piłkarzy do rundy wiosennej. Po zimowej przerwie zawodnicy w końcu wrócili na boiska Nice1Liga. Media przed pierwszym spotkaniem przypomniały także o kampani teasorowej GKS Tychy w której piłkarze przepraszali za grę w pierwszej części sezonu.Na początku miesiąca Tychy odwiedzili dziennikarze Weszło. W reportażu tygodnia czytelnicy mogli dowiedzieć się o kilku najciekawszych faktach o Stadionie Miejskim. Prześwietlony został nie tylko sam obiekt. Reporterzy sporo czasu poświęcili także organizacji klubu.

GKS nie zapomniał także o swoich fankach. Z okazji Dnia Kobiet na ulice Tychów wyruszyli piłkarze, którzy wręczali kwiaty oraz zapraszali na mecze.W połowie marca FIFA przyznała Polsce organizację Mistrzostw Świata U20. Jednym z miast gospodarzy będą Tychy. Informacje o Mundialu na Stadionie Miejskim pojawiły się w ogólnopolskich mediach.

Pod koniec miesiąca tematem numerem jeden nie tylko w Tychach był mecz z Ruchem Chorzów. Na kilka dni przed meczem w prasie, internecie czy telewizji nie brakowało informacji o meczu na który kibice czekali przez 41 lat.Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się także sekcja hokeja na lodzie. W marcu wygenerowała ona ekwiwalent w wysokości prawie sześciu milionów złotych. W sumie pojawiło się 2591 materiałów. Ogromne zainteresowanie mediów wzbudziła drużyna ICE Girls GKS Tychy. Wejście na żywo z występu dziewczyn prosto ze Stadionu Zimowego zrealizowała ekipa Dzień Dobry TVN. Ice Girls  pojawiły się m.in w TVP Sport, Teleexpressie, TVP Katowice, TVN i Dzienniku Zachodnim.

Pierwsze strony gazet w ostatnich dniach marca należay do hokeistów. O zdobyciu przez "Trójkolorowych" Mistrzostwa Polski mówiła cała Polska.Szerokim echem odbił się również rozwój Esportu w klubie. GKS Tychy może pochwalić się Akademią Esportową, drużyną w Counter-Strike, e-zawodnikiem w FIFA i nawiązaniu współpracy z czołową polską drużyną- tomorrow.gg. Na Stadionie Miejskim został otwarty także drugi na świecie Gaming House.Na brak zainteresowanie nie mogła narzekać sekcja koszykówki. W sumie w mediach pojawiło się ponad 600 publikacji. Najwięcej ukazało się na portalu sportowefakty.wp.pl

Dużo o GKS Tychy mówiło się także w social media. 93% tych treści miała charakter neutralny, 6% pozytywny, a zaledwie 2 % wydźwięk negatywny.

Raport został przygotowany na podstawie danych Instytutu Monitorowania Mediów.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 99
2. Tauron KH GKS Katowice 94
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 81
4. JKH GKS Jastrzębie 72
5. Comarch Cracovia 68
6. KH Energa Toruń 63
7. MH Automatyka Gdańsk 53
8. KS Unia Oświęcim 51
9. Zagłębie Sosnowiec 42
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - PGE Orlik Opole 6:3
niedziela, 13 stycznia 2019


GKS Tychy TV

36. kolejka PHL: Opinia Andrei Gusowa po meczu GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 6:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies