position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 5 listopada 2017 17:52
autor: GKS Tychy
Fot. Michał Giel
Tyszanie w ramach 18. kolejki zmagań Polskiej Hokej Ligi pokonali JKH GKS Jastrzębie 3:0. To zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Gusowa utrzymać się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Jastrzębie, które przez ostatnią porażkę z Comarch Cracovią straciło fotel wicelidera PHL do Tychów przyjechało mocno zdeterminowane, jednak bez kontuzjowanego Tomasa Kominka. Tyszanie zmagający się ostatnio z ogromną nieskutecznością zaczęli dobrze. Podopieczni trenera Gusowa prezentowali się znacznie lepiej niż w minionych spotkaniach. Na pierwszego gola trzeba było poczekać do 10. minuty meczu, kiedy to po znakomitej akcji Jakuba Witeckiego na listę strzelców wpisał się Michał Woźnica. Doświadczony napastnik w ostatniej chwili zastąpił w składzie Adama Bagińskiego, który z powodu kontuzji został wykluczony z gry.

Druga odsłona tak dobra w wykonaniu trójkolorowych już nie była. Powrócił rażący problem nieskuteczności. Kaznadzei, Kolarz, Kalinowski czy Komorski nie byli w stanie pokonać Ondreja Raszki. Jastrzębski bramkarz w tej tercji był bezbłędny. John Murray również nie dał się zaskoczyć po strzałach Bordowskiego i Kubesa.

W trzeciej tercji tyszanie zwiększyli swoją przewagę i ponownie za sprawą Jakuba Witeckiego, który znakomicie wypatrzył Jarosława Rzeszutko przed bramką. Minuty uciekały a jastrzębianie wciąż nie potrafili znaleźć sposobu na tyskiego bramkarza. Sprawę mogła ułatwić kara dla Kamila Kalinowskiego w końcówce spotkania. Trener Kalaber poprosił o czas dla swojego zespołu. Goście resztkami sił próbowali uratować losy tego pojedynku, ale na zaledwie 25 sekund przed końcem Michael Cichy posłał krążek do pustej bramki pozbawiając JKH wszelkich złudzeń. 

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 Michał Woźnica - Jakub Witecki (09:27)
2:0 Jarosław Rzeszutko - Jakub Witecki - Michał Woźnica (47:59)
3:0 Michael Cichy - Alex Szczechura - Mateusz Bryk (59:35)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Bepierszcz - Bryk, Kaznadzei; Witecki, Rzeszutko, Woźnica - Górny, Kolarz; Guzik, Cichy, Szczechura - Kotlorz, Gazda; Jeziorski, Komorski, Kogut. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 76
2. Tauron KH GKS Katowice 65
3. Comarch Cracovia 63
4. JKH GKS Jastrzębie 58
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 52
6. KS Unia Oświęcim 46
7. MH Automatyka Gdańsk 45
8. PGE Orlik Opole 41
9. TMH Polonia Bytom 30
10. Anteo Naprzód Janów 19
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Comarch Cracovia 6:2
niedziela, 21 stycznia 2018


GKS Tychy TV

30. kolejka PHL: Konferencja prasowa po meczu z KS Unia Oświęcim


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies