position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 5 listopada 2017 17:52
autor: GKS Tychy
Fot. Michał Giel
Tyszanie w ramach 18. kolejki zmagań Polskiej Hokej Ligi pokonali JKH GKS Jastrzębie 3:0. To zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Gusowa utrzymać się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Jastrzębie, które przez ostatnią porażkę z Comarch Cracovią straciło fotel wicelidera PHL do Tychów przyjechało mocno zdeterminowane, jednak bez kontuzjowanego Tomasa Kominka. Tyszanie zmagający się ostatnio z ogromną nieskutecznością zaczęli dobrze. Podopieczni trenera Gusowa prezentowali się znacznie lepiej niż w minionych spotkaniach. Na pierwszego gola trzeba było poczekać do 10. minuty meczu, kiedy to po znakomitej akcji Jakuba Witeckiego na listę strzelców wpisał się Michał Woźnica. Doświadczony napastnik w ostatniej chwili zastąpił w składzie Adama Bagińskiego, który z powodu kontuzji został wykluczony z gry.

Druga odsłona tak dobra w wykonaniu trójkolorowych już nie była. Powrócił rażący problem nieskuteczności. Kaznadzei, Kolarz, Kalinowski czy Komorski nie byli w stanie pokonać Ondreja Raszki. Jastrzębski bramkarz w tej tercji był bezbłędny. John Murray również nie dał się zaskoczyć po strzałach Bordowskiego i Kubesa.

W trzeciej tercji tyszanie zwiększyli swoją przewagę i ponownie za sprawą Jakuba Witeckiego, który znakomicie wypatrzył Jarosława Rzeszutko przed bramką. Minuty uciekały a jastrzębianie wciąż nie potrafili znaleźć sposobu na tyskiego bramkarza. Sprawę mogła ułatwić kara dla Kamila Kalinowskiego w końcówce spotkania. Trener Kalaber poprosił o czas dla swojego zespołu. Goście resztkami sił próbowali uratować losy tego pojedynku, ale na zaledwie 25 sekund przed końcem Michael Cichy posłał krążek do pustej bramki pozbawiając JKH wszelkich złudzeń. 

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 Michał Woźnica - Jakub Witecki (09:27)
2:0 Jarosław Rzeszutko - Jakub Witecki - Michał Woźnica (47:59)
3:0 Michael Cichy - Alex Szczechura - Mateusz Bryk (59:35)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Bepierszcz - Bryk, Kaznadzei; Witecki, Rzeszutko, Woźnica - Górny, Kolarz; Guzik, Cichy, Szczechura - Kotlorz, Gazda; Jeziorski, Komorski, Kogut. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 6:0
wtorek, 7 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies