GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 2:1 po karnych

piątek, 6 października 2017 20:27
autor: GKS Tychy
W spotkaniu 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi tyszanie długo męczyli się z Unią Oświęcim, ale ostatecznie wyszli zwycięsko z tego pojedynku. Trójkolorowi wygrali po rzutach karnych 2:1, a decydujące trafienie należało do Jarosława Rzeszutko.

Tyszanie spotkanie z Unią zaczęli źle. Od początku łapali niepotrzebne kary, co w końcu się na nich zemściło. Oświęcimianie wykorzystali podwójną przewagę niemal równo z końcem kary dla Galanta oraz Bepierszcza. Podczas podbramkowego zamieszania Damian Piotrowicz dobił strzał Jana Danecka i Unia objęła prowadzenie.

Bramka dla trójkolorowych wisiała w powietrzu, ale cały czas czegoś brakowało. Gospodarze miażdżąco przeważali w statystykach strzałów na bramkę jednak nie potrafili pokonać Michala Fikrta. Nie potrafili również wykorzystać żadnej z przewag, które rozgrywali.

Każda kolejna minuta działała na niekorzyść gości z Oświęcimia, a co za tym idzie zwiększała szanse GKS na wyrównanie. Podopieczni trenera Dobosa wyraźnie opadli z sił, co wykorzystali tyszanie. Bartłomiej Pociecha oddał strzał z niebieskiej, którym zupełnie zmylił bramkarza Unii. Choć od tego trafienia trójkolorowi niemal cały czas atakowali oświęcimską bramkę to nie przyniosło to żadnego efektu.

Podczas pięciominutowej dogrywki, aż dwie minuty tyszanie grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ Unici popełnili błąd w trakcie zmiany. Niestety i tym razem krążek nie znalazł drogi do oświęcimskiej bramki, więc o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne, w których decydujące trafienie należało do Jarosława Rzeszutko.

GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 2:1 (0:1, 0:0, 1:0,d.0:0,k.3:2)
0:1 Damian Piotrowicz - Jan Danecek (11:16) 5/3
1:1 Bartłomiej Pociecha - Radosław Galant (43:29)
2:1 Jarosław Rzeszutko (65:00)

GKS: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Bepierszcz - Bryk, Kotlorz; Guzik, Rzeszutko, Bagiński - Gazda, Kaznadzei; Witecki, Cichy, Szczechura - Górny, Kolarz; Jeziorski, Komorski, Kogut.