GKS Tychy - SMS PZHL U20 Katowice 16:0

niedziela, 10 września 2017 19:20
autor: GKS Tychy
Tyszanie nowy sezon hokejowy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Podopieczni trenera Gusowa nie dali szans młodym adeptom hokeja i pokonali SMS ZPHL U20 Katowice aż 16:0.

Pierwsze spotkanie w nowym sezonie PHL należało do tych z serii z przesądzonym wynikiem jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Młodzi zawodnicy SMS Katowice starali się stawiać opór wicemistrzom Polski, ale różnica poziomów i celów na ten sezon była zbyt duża. Wynik spotkania otworzył Kamil Kalinowski, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali. Chwilę później było już 2:0 po tym jak Bartłomiej Jeziorski strącił krążek po strzale Kamila Górnego. Gol z okolic bulika Mateusza Bryka oraz trafienie Michaela Cichego sprawiło, że na pierwszą przerwę tyszanie schodzili prowadząc 4:0.

Druga tercja to prawdziwy pogrom. Trójkolorowi w tej odsłonie zdobyli aż osiem goli! Strzelanie rozpoczął Jarosław Rzeszutko, który zauważył bezpański krążek w polu bramkowym i skierował go do siatki. Parę minut później było już 7:0 po golach Kalinowskiego i Szczechury, a ósma bramka po indywidualnej akcji Radosława Galanta zmusiła trenera gości do zmiany bramkarza. Między słupkami stanął Jakub Zawalski. Niestety po kilku sekundach również on musiał skapitulować, ponieważ Jarosław Rzeszutko wykazał się największym sprytem w podbramkowym zamieszaniu. Potem gole dołożyli jeszcze Radosław Galant, Filip Komorski oraz Bartłomiej Pociecha.

Przy stanie 12:0 dla GKS trzecia odsłona była tak naprawdę jedynie formalnością. Tyszanie mocno się rozluźnili, bawili się grą i zdobywali kolejne gole. Najpierw pięknym strzałem z niebieskiej popisał się Michael Kolarz. Trójkolorowi nie odpuszczali do końca mimo, że spotkanie toczyło się tylko do jednej bramki. Trafienia Bepierszcza, Rzeszutko i Koguta w końcówce pozwoliły GKS cieszyć się z okazałego zwycięstwa 16:0.

GKS Tychy - SMS PZHL U20 Katowice 16:0 (4:0, 8:0, 4:0)
1:0 Kamil Kalinowski - Mateusz Bepierszcz - Radosław Galant (10:33)
2:0 Bartłomiej Jeziorski - Kamil Górny - Patryk Kogut (13:11)
3:0 Mateusz Bryk - Mateusz Gościński - Michał Kotlorz (15:14)
4:0 Michael Cichy - Alex Szczechura - Kacper Guzik (18:42)
5:0 Jarosław Rzeszutko - Mateusz Bryk - Adam Bagiński (21:00)
6:0 Kamil Kalinowski - Mateusz Bepierszcz (22:54)
7:0 Alex Szczechura - Kacper Guzik (27:44)
8:0 Radosław Galant - Michael Kolarz (29:06)
9:0 Jarosław Rzeszutko - Mateusz Bepierszcz (29:22)
10:0 Radosław Galant - Filip Komorski - Patryk Kogut (31:20)
11:0 Filip Komorski - Bartłomiej Jeziorski - Patryk Kogut (38:39)
12:0 Bartłomiej Pociecha - Kamil Kalinowski - Mateusz Bepierszcz (39:04)
13:0 Micheal Kolarz - Filip Komorski (42:26)
14:0 Mateusz Bepierszcz - Kamil Kalinowski - Radosław Galant (46:54)
15:0 Jarosław Rzeszutko - Mateusz Bryk - Alex Szczechura (57:44)
16:0 Patryk Kogut - Bartłomiej Jeziorski - Filip Komorski (59:22)

GKS Tychy: Lewartowski, (Murray); Pociecha, Ciura, Galant, Kalinowski, Bepierszcz; Bryk, Kotlorz, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Gazda, Kaznadzei, Guzik, Cichy, Szczechura; Górny, Kolarz, Jeziorski, Komorski, Kogut.

SMS PZHL U20 Katowice: Prokop, (Zawalski); Bizacki, Noworyta, Rybak, Rybak, Bernacki; Gogoc, Urbański, Worwa, Wałęga, Brynkus; Gruszczyk, Malczewski, Kamiński, Jóźwik, Mazurkiewicz; Kot, Kamieniecki, Jarosz, Luszniak, Anklewicz.