GKS Tychy - TMH Polonia Bytom 4:1

wtorek, 8 sierpnia 2017 16:26
autor: GKS Tychy
W pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2017/18 tyszanie pokonali TMH Polonię Bytom 4:1. Trzy gole na swoim koncie zapisał Jarosław Rzeszutko, a Filip Komorski dołożył jedno trafienie.

Tyszanie pod wodzą nowego trenera udanie rozpoczęli ostatni etap przygotowań do zbliżającego się sezonu. Podobnie jak w półfinale PHL Polonia Bytom musiała uznać wyższość GKS. Trójkolorowi od pierwszych minut spotkania prezentowali się lepiej od rywali, co udokumentowali bramką z 16 minuty Jarosława Rzeszutko.

Druga tercja zaowocowała w kolejne trafienia, a jako pierwszy sygnał do strzelania ponowie dał Jarosław Rzeszutko. Tyski napastnik znakomicie czuł się w tym pojedynku. W jego ślady poszedł Filip Komorski, a chwilę później ponownie na listę strzelców wpisał się Rzeszutko. W niespełna trzy minuty wicemistrzowie Polski zdobyli trzy bramki i prowadzili już 4:0.

Najsłabiej podopieczni trenera Gusova zaprezentowali się w ostatniej odsłonie sparingu z Polonią Bytom. Debiutujący w tyskiej bramce John Murray musiał skapitulować po strzale Artura Wieczorka. Na szczęście był to jednorazowy zryw Polonistów i GKS wyszedł zwycięsko z pierwszego sparingu. Rewanż już w piątek (11.08) w Bytomiu.

GKS Tychy – TMH Polonia Bytom 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
1:0 Jarosław Rzeszutko - Adam Bagiński - Mateusz Bryk (16:10)
2:0 Jarosław Rzeszutko - Mateusz Gościński (21:28)
3:0 Filip Komorski - Bartłomiej Jeziorski (22:10)
4:0 Jarosław Rzeszutko - Mateusz Bryk - Michał Kotlorz (24:11) 6/5
4:1 Artur Wieczorek - Michał Działo - Sebastian Kłaczyński (37:06)

GKS: John Murray (Kamil Lewartowski) - Mateusz Bryk, Michał Kotlorz; Mateusz Gościński, Jarosław Rzeszutko, Adam Bagiński - Bartłomiej Pociecha, Bartosz Ciura; Kacper Guzik, Radosław Galant, Mateusz Bepierszcz - Remigiusz Gazda, Ilya Kaznadzei; Lukas Hvila, Filip Komorski, Alex Szczechura - Michael Kolarz, Marcin Horzelski; Patryk Kogut, Michał Woźnica, Bartłomiej Jeziorski.