position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Žigárdy powiesił łyżwy na kołku

Hokej › Aktualności › Wiadomości
środa, 26 lipca 2017 11:49
autor: Patrycja Hołojda
fot. Michał Giel

Štefan Žigárdy w wieku zaledwie trzydziestu trzech lat postanowił zakończyć sportową karierę. Przesympatyczny bramkarz ostatnie cztery sezony, które wspomina jako najlepsze w swoim hokejowym życiu, spędził w GKS Tychy.

Decyzja Czecha o powieszeniu łyżew na kołku była dosyć zaskakująca, bo golkiper mógł z powodzeniem jeszcze przez kilka sezonów bronić dostępu do bramki. Žigárdy swoją decyzję argumentuje głównie tęsknotą za rodziną - Miałem kilka ofert, ale nie chciałem już podróżować po świecie. Przez pięć lat byłem poza domem, z dala od moich bliskich. Postanowiłem, że jeżeli nie przedłużę kontraktu w Tychach to będzie koniec mojej kariery - tłumaczy. 

Stefan dołączył do tyskiego zespołu przed sezonem 2013/2014 i od razu stał się bramkarzem numer jeden. Za czasów jego występów w GKS Tychy, tyszanie zdobyli jedno Mistrzostwo Polski, trzy Wicemistrzostwa, dwa Puchary Polski oraz zajęli trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Žigárdy otrzymywał także indywidualne wyróżnienia – Czech dwukrotnie mógł pochwalić się najlepszą skutecznością obronionych strzałów w Polskiej Hokej Lidze (2013/14, 2015/16).

Czeski golkiper nie ukrywa, że czas spędzony w Tychach był jego najlepszym okresem w karierze, który na lata zapadnie w jego pamięci - To były moje najbardziej udane hokejowe lata! Spotkałem wielu wspaniałych ludzi, mam mnóstwo pięknych wspomnień. Chciałbym podziękować za to wszystkim ludziom w klubie, a przede wszystkim moim kolegom z drużyny! To był zaszczyt grać z nimi. Wielką przyjemnością była także możliwość grania przed najlepszą publicznością w Polsce. Chciałbym bardzo podziękować kibicom za to, że zawsze mogliśmy liczyć na ich wsparcie – mówi Žigárdy.

W późniejszych godzinach opublikujemy dłuższą rozmowę ze Stefanem, w której opowiada o swoich wspomnieniach związanych z Tychami i pomyśle na dalsze życie.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies