position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Žigárdy powiesił łyżwy na kołku

Hokej › Aktualności › Wiadomości
środa, 26 lipca 2017 11:49
autor: Patrycja Hołojda
fot. Michał Giel

Štefan Žigárdy w wieku zaledwie trzydziestu trzech lat postanowił zakończyć sportową karierę. Przesympatyczny bramkarz ostatnie cztery sezony, które wspomina jako najlepsze w swoim hokejowym życiu, spędził w GKS Tychy.

Decyzja Czecha o powieszeniu łyżew na kołku była dosyć zaskakująca, bo golkiper mógł z powodzeniem jeszcze przez kilka sezonów bronić dostępu do bramki. Žigárdy swoją decyzję argumentuje głównie tęsknotą za rodziną - Miałem kilka ofert, ale nie chciałem już podróżować po świecie. Przez pięć lat byłem poza domem, z dala od moich bliskich. Postanowiłem, że jeżeli nie przedłużę kontraktu w Tychach to będzie koniec mojej kariery - tłumaczy. 

Stefan dołączył do tyskiego zespołu przed sezonem 2013/2014 i od razu stał się bramkarzem numer jeden. Za czasów jego występów w GKS Tychy, tyszanie zdobyli jedno Mistrzostwo Polski, trzy Wicemistrzostwa, dwa Puchary Polski oraz zajęli trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Žigárdy otrzymywał także indywidualne wyróżnienia – Czech dwukrotnie mógł pochwalić się najlepszą skutecznością obronionych strzałów w Polskiej Hokej Lidze (2013/14, 2015/16).

Czeski golkiper nie ukrywa, że czas spędzony w Tychach był jego najlepszym okresem w karierze, który na lata zapadnie w jego pamięci - To były moje najbardziej udane hokejowe lata! Spotkałem wielu wspaniałych ludzi, mam mnóstwo pięknych wspomnień. Chciałbym podziękować za to wszystkim ludziom w klubie, a przede wszystkim moim kolegom z drużyny! To był zaszczyt grać z nimi. Wielką przyjemnością była także możliwość grania przed najlepszą publicznością w Polsce. Chciałbym bardzo podziękować kibicom za to, że zawsze mogliśmy liczyć na ich wsparcie – mówi Žigárdy.

W późniejszych godzinach opublikujemy dłuższą rozmowę ze Stefanem, w której opowiada o swoich wspomnieniach związanych z Tychami i pomyśle na dalsze życie.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
6. KS Unia Oświęcim 3
7. MH Automatyka Gdańsk 3
8. GKS Tychy 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
11. PGE Orlik Opole 1
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies