position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Žigárdy powiesił łyżwy na kołku

Hokej › Aktualności › Wiadomości
środa, 26 lipca 2017 11:49
autor: Patrycja Hołojda
fot. Michał Giel

Štefan Žigárdy w wieku zaledwie trzydziestu trzech lat postanowił zakończyć sportową karierę. Przesympatyczny bramkarz ostatnie cztery sezony, które wspomina jako najlepsze w swoim hokejowym życiu, spędził w GKS Tychy.

Decyzja Czecha o powieszeniu łyżew na kołku była dosyć zaskakująca, bo golkiper mógł z powodzeniem jeszcze przez kilka sezonów bronić dostępu do bramki. Žigárdy swoją decyzję argumentuje głównie tęsknotą za rodziną - Miałem kilka ofert, ale nie chciałem już podróżować po świecie. Przez pięć lat byłem poza domem, z dala od moich bliskich. Postanowiłem, że jeżeli nie przedłużę kontraktu w Tychach to będzie koniec mojej kariery - tłumaczy. 

Stefan dołączył do tyskiego zespołu przed sezonem 2013/2014 i od razu stał się bramkarzem numer jeden. Za czasów jego występów w GKS Tychy, tyszanie zdobyli jedno Mistrzostwo Polski, trzy Wicemistrzostwa, dwa Puchary Polski oraz zajęli trzecie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. Žigárdy otrzymywał także indywidualne wyróżnienia – Czech dwukrotnie mógł pochwalić się najlepszą skutecznością obronionych strzałów w Polskiej Hokej Lidze (2013/14, 2015/16).

Czeski golkiper nie ukrywa, że czas spędzony w Tychach był jego najlepszym okresem w karierze, który na lata zapadnie w jego pamięci - To były moje najbardziej udane hokejowe lata! Spotkałem wielu wspaniałych ludzi, mam mnóstwo pięknych wspomnień. Chciałbym podziękować za to wszystkim ludziom w klubie, a przede wszystkim moim kolegom z drużyny! To był zaszczyt grać z nimi. Wielką przyjemnością była także możliwość grania przed najlepszą publicznością w Polsce. Chciałbym bardzo podziękować kibicom za to, że zawsze mogliśmy liczyć na ich wsparcie – mówi Žigárdy.

W późniejszych godzinach opublikujemy dłuższą rozmowę ze Stefanem, w której opowiada o swoich wspomnieniach związanych z Tychami i pomyśle na dalsze życie.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Koszykarski trening hokeistów
piątek, 25 maja 2018


GKS Tychy TV

Dzień z hokeistami GKS Tychy od kulis


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies