position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Nie zostały na lodzie. Figa i Leon znalazły nowy dom

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 10 lipca 2017 15:04
autor: Krzysztof Trzosek

Miały sprowokować do dyskusji i zwrócić uwagę na bardzo poważny problem. Sześć plakatów i kilku nietypowych bohaterów. W głównych rolach hokeiści GKS Tychy oraz zwierzęta. To była prawdopodobnie pierwsza taka kampania na świecie. Akcja "Nie zostawiaj zwierząt na lodzie", która została zorganizowana przez Tyski Sport S.A. oraz Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach właśnie dobiegła końca.

 - Nasza kampania miała zachęcić do adopcji, ale także apelowaliśmy do właścicieli psów o lepszą troskę o swoich podopiecznych - mówi Agnieszka Osior, kierownik Miejskiego Schroniska dla zwierząt w Tychach.

Każde hasło nawiązywało zarówno do elementów związanych z hokejem na lodzie oraz schroniskiem. Na plakacie można było zobaczyć m.in jak Michał Kotlorz podchodzi "bez kija" do psa oraz wilka, który karmi podopiecznego Schroniska Miejskiego - Hasła były kontrowersyjne, ale dzięki temu trafiliśmy do świadomości społeczeństwa. Hokeiści GKS Tychy okazali się doskonałymi ambasadorami naszej kampanii. Otrzymaliśmy bardzo wiele pozytywnych sygnałów od mieszkańców  i osób, które walczą o prawa zwierząt. Plakaty wszystkim przypadły do gustu i mamy nadzieję, że dzięki nim zachęciliśmy ludzi do adopcji - dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A.

Na nowy dom czekali główni bohaterowie kampanii. Trzynastoletni Leon do schroniska trafił w grudniu ubiegłego roku. Przez swojego właściciela został porzucony na drodze. Podobny los spotkał cztery lata młodszą Fige. W listopadzie 2016 pracownicy Schroniska znależli ją na cmentarzu - Cieszy już sam fakt, że oba pieski, które były bohaterami tej kampanii mają nowe domy. Zwłaszcza w przypadku Leona była to ogromna radość. Nieczęsto domy znajdują pieski w jego wieku i jego gabarytów. Został zaadoptowany przez fantastyczną rodzinę, jestem przekonana, że nie mógł trafić lepiej - zaznacza Agnieszka Osior.

Plakaty mieszkańcy Tychów oraz sąsiednich powiatów przez kilka ostatnich tygodni mogli oglądać w autobusach oraz centralnych punktach miasta.  


Zobacz galerię zdjęć!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Koszykarski trening hokeistów
piątek, 25 maja 2018


GKS Tychy TV

Dzień z hokeistami GKS Tychy od kulis


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies