position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Murray, Cichy i Szczechura w GKS Tychy

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 9 maja 2017 14:19
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Michał Giel

Transferowa karuzela w Tychach rozkręciła się na dobre. Dziś kontrakt z GKS Tychy podpisali John Murray, Michael Cichy oraz Alex Szczechura. Każdy z zawodników ma polskie korzenie. Wszyscy są także doskonale znani na polskich lodowiskach. Cała trójka związała się z "Trójkolorowymi" do końca sezonu 2017/18.

John Murray swoją przygodę z hokejem rozpoczynał w Stanach Zjednoczonych. 29-letni bramkarz na swoim koncie ma także występy w kanadyjskiej OHL, Partizanie Belgard oraz kazachskim Kulager Pietropawłowsk. Nowy zawodnik GKS Tychy doskonale znany jest również kibicom hokeja w Polsce. "Jasiek Murarz" reprezentował barwy Ciarko Sanok, a ostatni sezon spędził w Orliku Opole. Może pochwalić się także Mistrzostwem Serbi oraz Polski. Pod koniec ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji narodowej naszego kraju.

Kolejnym wzmocnieniem GKS Tychy został występujący na pozycji napastnika, Michael Cichy. To amerykański hokeista polskiego pochodzenia. W hokeja zaczynał grać w juniorskiej drużynie Boston Bruins. W 2009 roku był draftowany przez Montreal Canadiens. Od trzech lat występuje na polskich lodowiskach, reprezentując barwy Ciarko Sanok oraz Orlika Opole. Na swoim koncie ma kilka złotych medali w reprezentacjach młodzieżowych Stanów Zjednoczonych. Obecnie, podobnie jak John Murray jest zawodnikiem reprezentacji Polski.

Ostatnim z zakontraktowanych we wtorek zawodników jest Alex Szczechura. 27-letni napastnik hokejowego rzemiosła uczył się za oceanem. Dwa lata temu zaebiutował w PHL. Reprezentował barwy Ciarko Sanok i Orlika Opole. Pod koniec 2016 roku zadebiutował w kadrze Jacka Płachty.

- To bardzo solidne wzmocnienia tyskiego zespołu. Jestem przekonany, że Ci zawodnicy dadzą drużynie dużo jakości. Jasiek Murarz to jeden z najlepszych bramkarzy w kraju. Cichy i Szczechura to z kolei czołowi napastnicy PHL. Michael w ubiegłym sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem na polskich lodowiskach. W przyszłym sezonie cel jest oczywisty. Chcemy zdobyć Mistrzostwo Polski, dlatego musimy dać drużynie nowy impuls. Jestem przekonany, że kierunek poszukiwań, jaki obraliśmy jest właściwy- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Murray, Cichy i Szczechura do drużyny dołączą na początku sierpnia.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. TMH Tempish Polonia Bytom 0
7. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
8. Naprzód Janów Katowice 0
9. PGE Orlik Opole 0
10. MH Automatyka 2014 Gdańsk 0
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening w Warsztacie Formy
wtorek, 4 lipca 2017


GKS Tychy TV

Kotlorz: Atmosfera jest bardzo fajna


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies