position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Murray, Cichy i Szczechura w GKS Tychy

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 9 maja 2017 14:19
autor: Krzysztof Trzosek
fot. Michał Giel

Transferowa karuzela w Tychach rozkręciła się na dobre. Dziś kontrakt z GKS Tychy podpisali John Murray, Michael Cichy oraz Alex Szczechura. Każdy z zawodników ma polskie korzenie. Wszyscy są także doskonale znani na polskich lodowiskach. Cała trójka związała się z "Trójkolorowymi" do końca sezonu 2017/18.

John Murray swoją przygodę z hokejem rozpoczynał w Stanach Zjednoczonych. 29-letni bramkarz na swoim koncie ma także występy w kanadyjskiej OHL, Partizanie Belgard oraz kazachskim Kulager Pietropawłowsk. Nowy zawodnik GKS Tychy doskonale znany jest również kibicom hokeja w Polsce. "Jasiek Murarz" reprezentował barwy Ciarko Sanok, a ostatni sezon spędził w Orliku Opole. Może pochwalić się także Mistrzostwem Serbi oraz Polski. Pod koniec ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji narodowej naszego kraju.

Kolejnym wzmocnieniem GKS Tychy został występujący na pozycji napastnika, Michael Cichy. To amerykański hokeista polskiego pochodzenia. W hokeja zaczynał grać w juniorskiej drużynie Boston Bruins. W 2009 roku był draftowany przez Montreal Canadiens. Od trzech lat występuje na polskich lodowiskach, reprezentując barwy Ciarko Sanok oraz Orlika Opole. Na swoim koncie ma kilka złotych medali w reprezentacjach młodzieżowych Stanów Zjednoczonych. Obecnie, podobnie jak John Murray jest zawodnikiem reprezentacji Polski.

Ostatnim z zakontraktowanych we wtorek zawodników jest Alex Szczechura. 27-letni napastnik hokejowego rzemiosła uczył się za oceanem. Dwa lata temu zaebiutował w PHL. Reprezentował barwy Ciarko Sanok i Orlika Opole. Pod koniec 2016 roku zadebiutował w kadrze Jacka Płachty.

- To bardzo solidne wzmocnienia tyskiego zespołu. Jestem przekonany, że Ci zawodnicy dadzą drużynie dużo jakości. Jasiek Murarz to jeden z najlepszych bramkarzy w kraju. Cichy i Szczechura to z kolei czołowi napastnicy PHL. Michael w ubiegłym sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem na polskich lodowiskach. W przyszłym sezonie cel jest oczywisty. Chcemy zdobyć Mistrzostwo Polski, dlatego musimy dać drużynie nowy impuls. Jestem przekonany, że kierunek poszukiwań, jaki obraliśmy jest właściwy- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Murray, Cichy i Szczechura do drużyny dołączą na początku sierpnia.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 93
2. Comarch Cracovia 89
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
4. TMH Tempish Polonia Bytom 64
5. PGE Orlik Opole 59
6. JKH GKS Jastrzębie 49
7. KS Unia Oświęcim 32
8. Tauron GKS Katowice 28
9. Nesta Mires Toruń 15
10. MH Automatyka 2014 Gdańsk 11
11. SMS PZHL U20 Sosnowiec 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Ostatni trening pierwszego etapu przygotowań
piątek, 2 czerwca 2017


GKS Tychy TV

Dzień Dziecka z GKS Tychy


Sponsor Główny

Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies