position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Decydujące starcie. Dzisiaj poznamy Mistrza Polski!

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 2 kwietnia 2017 11:23
autor: GKS Tychy
Fot. Michał Giel

To już pewne, że w niedzielny wieczór poznamy nowego Mistrza Polski. Do wyłonienia zwycięzcy finału Polskiej Hokej Ligi potrzeba aż siedmiu spotkań. Dzisiaj wszystkie poprzednie mecze odchodzą w zapomnienie i liczy się tylko tu i teraz.

Tyszanie w finale ligi byli w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ prowadzili już w rywalizacji do czterech zwycięstw 3:1 i rozgrywali mecz na własnym lodowisku. Wtedy Pasy wróciły do gry. Wygrały spotkanie w Tychach, a następnie w Krakowie i wyrównały stan rywalizacji. Podopieczni trenera Rohacka słyną z tego, że potrafią wyjść z każdej opresji i nie raz odwracali losy rywalizacji. Podobnie było również w zeszłym sezonie, kiedy to trójkolorowi mieli szansę na zdobycie mistrzostwa przed własną publicznością jednak krakowianie skutecznie popsuli te plany. Doszło do siódmego meczu w Krakowie, w którym lepsi okazali się gospodarze.

To szósty finał pomiędzy GKS Tychy a Comarch Cracovią. Zawsze górą były Pasy. Tyszanie są pewni, że tym razem uda się przełamać złą passę. Równo dwa lata temu (2 kwietnia 2015) GKS sięgnął po drugie złoto w historii klubu pokonując na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie. To z pewnością dodatkowa mobilizacja dla zawodników. - Wierzymy w to, że w siódmym meczu to my będziemy lepsi. Musimy być dobrze przygotowani psychicznie. Zawodnicy muszą wyczyścić głowy po ostatnich porażkach. Wyjdziemy w stu procentach nastawieni na zwycięstwo i damy z siebie wszystko! - deklaruje drugi trener, Krzysztof Majkowski

Początek decydującego starcia o 19.15. Bilety na niedzielny pojedynek zostały wyprzedane, co oznacza, że bezpośrednio przed spotkaniem kasy będą nieczynne. Dla tych, którzy nie będą mogli być na Stadionie Zimowym transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:2
niedziela, 11 lutego 2018


GKS Tychy TV

40. kolejka PHL: Skrót meczu GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies