position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Decydujące starcie. Dzisiaj poznamy Mistrza Polski!

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 2 kwietnia 2017 11:23
autor: GKS Tychy
Fot. Michał Giel

To już pewne, że w niedzielny wieczór poznamy nowego Mistrza Polski. Do wyłonienia zwycięzcy finału Polskiej Hokej Ligi potrzeba aż siedmiu spotkań. Dzisiaj wszystkie poprzednie mecze odchodzą w zapomnienie i liczy się tylko tu i teraz.

Tyszanie w finale ligi byli w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ prowadzili już w rywalizacji do czterech zwycięstw 3:1 i rozgrywali mecz na własnym lodowisku. Wtedy Pasy wróciły do gry. Wygrały spotkanie w Tychach, a następnie w Krakowie i wyrównały stan rywalizacji. Podopieczni trenera Rohacka słyną z tego, że potrafią wyjść z każdej opresji i nie raz odwracali losy rywalizacji. Podobnie było również w zeszłym sezonie, kiedy to trójkolorowi mieli szansę na zdobycie mistrzostwa przed własną publicznością jednak krakowianie skutecznie popsuli te plany. Doszło do siódmego meczu w Krakowie, w którym lepsi okazali się gospodarze.

To szósty finał pomiędzy GKS Tychy a Comarch Cracovią. Zawsze górą były Pasy. Tyszanie są pewni, że tym razem uda się przełamać złą passę. Równo dwa lata temu (2 kwietnia 2015) GKS sięgnął po drugie złoto w historii klubu pokonując na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie. To z pewnością dodatkowa mobilizacja dla zawodników. - Wierzymy w to, że w siódmym meczu to my będziemy lepsi. Musimy być dobrze przygotowani psychicznie. Zawodnicy muszą wyczyścić głowy po ostatnich porażkach. Wyjdziemy w stu procentach nastawieni na zwycięstwo i damy z siebie wszystko! - deklaruje drugi trener, Krzysztof Majkowski

Początek decydującego starcia o 19.15. Bilety na niedzielny pojedynek zostały wyprzedane, co oznacza, że bezpośrednio przed spotkaniem kasy będą nieczynne. Dla tych, którzy nie będą mogli być na Stadionie Zimowym transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 93
2. Comarch Cracovia 89
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
4. TMH Tempish Polonia Bytom 64
5. PGE Orlik Opole 59
6. JKH GKS Jastrzębie 49
7. KS Unia Oświęcim 32
8. Tauron GKS Katowice 28
9. Nesta Mires Toruń 15
10. MH Automatyka 2014 Gdańsk 11
11. SMS PZHL U20 Sosnowiec 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Ostatni trening pierwszego etapu przygotowań
piątek, 2 czerwca 2017


GKS Tychy TV

Dzień Dziecka z GKS Tychy


Sponsor Główny

Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies