Złote medale - podejście drugie

piątek, 31 marca 2017 11:21
autor: Patrycja Hołojda

Już dzisiaj GKS Tychy stanie przed drugą szansą sięgnięcia po Mistrzostwo Polski. O godz. 19:15 na krakowskim lodowisku rozpocznie się szóste finałowe starcie Polskiej Hokej Ligi.

Środowy mecz poszedł totalnie nie po myśli tyszan. Goście wygrali pierwszą tercję, jednak tym razem tyskiej drużynie nie udało się odmienić losów spotkania i pomimo dobrego rozpoczęcia drugiej odsłony, zwieńczonego kontaktowym trafieniem, krakowianie jeszcze w tej samej części gry znowu objęli dwubramkowe prowadzenie. Na cztery minuty przed końcem spotkania nadzieję w serca tyszan wlał Michał Kotlorz, ale czwarte trafienie Cracovii do pustej bramki przypieczętowało tylko ich wygraną - Kraków strzelił dwie pierwsze bramki, później mądrze się bronił, psując nam grę. Gdy wydawało się, że już doganiamy wynik, w dogodnej sytuacji nie strzeliliśmy gola tylko go dostaliśmy. Od początku zagraliśmy też za mało agresywnie – tłumaczy przyczyny porażki strzelec drugiego gola. Po meczu w tyskiej szatni grzmiało - Powiedzieliśmy sobie parę ostrych słów, trenerzy pokazali nam nasze błędy – dodaje Kotlorz.

W piątek w Krakowie odbędzie się szósty pojedynek, a tyszanie staną przed następną szansą sięgnięcia po złoto - Najważniejsza przed tym kolejnym meczem jest regeneracja i mentalność, bo w fazie play off do każdego kolejnego spotkania trzeba podejść z wyczyszczoną głową. To jest teraz dla nas najważniejsze. Głęboko wierzymy w to, że przywieziemy z Krakowa złoto – mówi kapitan tyskiego zespołu.