Niedziela z 'wyczyszczonymi głowami'

niedziela, 26 marca 2017 12:40
autor: Patrycja Hołojda

Tyscy hokeiści zapomnieli już o wczorajszej wysokiej porażce z Comarch Cracovią i skupiają się już tylko na dzisiejszej potyczce.

Wczorajszy mecz rozpoczął się dla tyszan bardzo dobrze, bowiem w ósmej minucie dzięki trafieniu Bartłomieja Jeziorskiego GKS objął prowadzenie. To były jednak miłe złego początki, bo jeszcze w pierwszej tercji, w przeciągu 147 sekund tyski zespół stracił trzy bramki. Mimo, że w połowie spotkania Jarosław Rzeszutko zdobył kontaktowego gola, następne minuty przyniosły cztery trafienia dla hokeistów Cracovii. Dopiero w końcówce spotkania tyszanie wrócili na właściwe tory i różnicę udało się zmniejszyć do trzech trafień – Po pierwszej bramce dla nas mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji. Widocznie za bardzo nas to uspokoiło, bo przestaliśmy grać agresywnie, tak jak we wcześniejszych meczach. Cracovia zaczęła więcej jeździć, była bardziej agresywna pod bramką i dzięki temu zdobyła gole. Udało nam się zmniejszyć tę przewagę, ale później znowu popełniliśmy błędy, co kosztowało nas kilka kolejnych bramek. W sobotę nie byliśmy sobą, ale to jest play off. Przydarzył nam się słabszy dzień, ale to już historia i w niedzielę z wyczyszczonymi głowami podejdziemy do następnego spotkania – podsumował kapitan tyskiego zespołu, Michał Kotlorz.

Czwarty mecz finałowy już dzisiaj o godz. 16:30 w Krakowie. Pewne jest również, że rywalizacja powróci na Stadion Zimowy w Tychach – piąte spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 29-tego marca o godz. 18:30.